Sylius Wydawnictwo Kartograficzne - Mapy, Przewodniki, Plany

Czym jest SeeMap: 

 

SeeMap to darmowy program do nawigacji turystycznej oraz mapy turystyczne do niego.

 

System został opracowany specjalnie dla naszego Wydawnictwa tak, aby był prosty w instalowaniu i przyjazny w użytkowaniu!

 

Aplikacja wraz z mapami pracuje na smartfonach, tabletach i smartwatchach z systemami operacyjnymi Android i Windows Phone oraz na komputerach stacjonarnych PC. SeeMap pracuje na prawie wszystkich urządzeniach z Androidem, Windows Phone, Windows XP, Vista, 7, 8.

 

System przeznaczony jest dla:

Trzy kroki instalacji:

1. Zainstaluj program

2. Pobierz mapę

3. Zarejestruj mapę

Po pobraniu mapy po  10 sekundach na ekranie niezarejestrowanej mapy pojawia się okno z prośbą o rejestrację. Numer seryjny niezbędny do rejestracji mapy można kupić w naszym sklepie internetowym (wybierając „Kod rejestracyjny - SeeMap”) lub w samym programie SeeMap. Rejestrację przeprowadza się w programie SeeMap. Rejestracja mapy dla SeeMap CE wymaga wejścia na stronę rejestracji.

Numer seryjny umożliwia rejestrację mapy na dwóch urządzeniach mobilnych i równocześnie na dwóch komputerach stacjonarnych.

Instalując program SeeMap otrzymujesz:

Cechy programu SeeMap:

 

Zobacz filmy instruktażowe do programów SeeMap / KaMap:

 

Pobierz film (36,4 MB) pokazujący funkcję "Panoramy 3D" znajdujący się → tutaj.

 

Twórcy systemu SeeMap dołożyli wszelkich starań, aby oprogramowanie było łatwe w użyciu nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z tego typu urządzeń. Przejrzysty i intuicyjny interfejs oraz bardzo łatwa instalacja sprawiają, że z oprogramowania korzystać może każdy.

W zależności od obszaru część map dwustronnych przygotowujemy tak, aby dało się je załadować w całości. Dwa wsadowe pliki graficzne na potrzeby SeeMap są łączone w jeden plik. Na styku arkuszy mogą wystąpić częściowe zasłonięcia lub powtórzenia napisów.

Praktyczne zastosowanie systemu SeeMap:

System SeeMap przeznaczony jest dla turystów, rowerzystów, kajakarzy, żeglarzy, grzybiarzy itp. Wykorzystanie systemu SeeMap może podnieść wygodę i bezpieczeństwo uprawiania wszelkich form turystyki. Oto kilka punktów pokazujących zalety tego systemu:

1. Podniesienie wygody

Dzięki systemowi SeeMap użytkownik będzie zawsze wiedział, gdzie się dokładnie znajduje, w jakiej odległości jest od celu, czy jest w okolicy poszukiwanej ścieżki, chatki, szlaku turystycznego itp. Nie jest wymagana od użytkownika dokładna obserwacja terenu, by się zorientować w swoim położeniu. Używanie systemu ułatwia planowanie miejsc postoju, odpoczynków i posiłków na trasie. Podnosi komfort wędrówek z dziećmi, w czasie których rodzice chcą mieć pewność, gdzie się znajdują.

2. Podniesienie bezpieczeństwa
Stosowanie systemu SeeMap może w znacznym stopniu podnieść bezpieczeństwo turystyki. Dzięki wiedzy o swoim położeniu użytkownik nie musi się bać, że zejdzie ze szlaku, zgubi ścieżkę, czy że śnieg przykryje znaki szlaku na górskiej ścieżce. Dodatkowo w razie wypadku możemy dokładnie określić położenie osoby poszkodowanej i przekazać te informacje przez telefon służbom ratowniczym. W łatwy sposób można precyzyjnie określić położenie i odległość od schronisk lub domostw. W trudnych warunkach atmosferycznych określić położenie przepaści i innych miejsc niebezpiecznych. W przypadku awaryjnej wędrówki turysty w nocy system ten precyzyjnie może wskazać kierunek marszu do najbliższego schroniska.

3. Radość z wędrówki
Stosując system SeeMap możemy czerpać radość z wycieczek nie obawiając się, że się zgubimy. Jeżeli nie znajdujemy się w niebezpiecznych terenach górskich lub na terenach parków narodowych, to możemy sobie pozwolić na dojście lub dojechanie do wybranych przez nas punktów w sposób nietypowy, nie tylko szlakiem, ale np. ścieżką leśną, możemy podejść pod daną górę inaczej niż wszyscy - boczną drogą.

Nie zapominajmy...

Wybierając się na jakąkolwiek wyprawę koniecznie weżmy ze sobą mapę papierową i tradycyjny kompas. Nie należy zapominać, że system SeeMap pracuje na urządzeniu elektronicznym, które może ulec awarii, coś może źle zadziałać, może się wyczerpać jego źródło energii. System SeeMap może otworzyć nowe perspektywy w wędrówkach, ale pamiętajmy zawsze o bezpieczeństwie i rozsądku w czasie wypraw, bo niestety żaden system elektroniczny tego nie zastąpi.

 

Więcej informacji na stronie seemap.pl

 

Galeria: