Sylius Wydawnictwo Kartograficzne - Mapy, Przewodniki, Plany

BIESZCZADY - MAPA ŚCIENNA

  • Rodzaj: mapa ścienna
  • Skala: 1:50'000
  • Rok wydania: I
  • Rok wydania: 2014
  • Format: 183 cm x 95 cm

Jest to mapa ścienna w skali 1:50 000 w formacie 183 cm x 95 cm. Na mapie przedstawiono obszar sięgający po Lesko i Ustrzyki Dln. na północy, Komańczę na zachodzie, granicę z Ukrainą na wschodzie. Na południu nowe wydanie zostało poszerzone o fragment Parku Narodowego Połoniny po stronie słowackiej.
Bieszczady, najbardziej na południowy-wschód wysunięty fragment polskich Karpat, cieszą się niezmiernie dużym zainteresowaniem wśród turystów. Niepowtarzalne walory krajobrazowe wielu opuszczonych i nadal niezaludnionych miejsc, unikatowe w skali kraju wyniosłe połoniny z rozległymi panoramami, jeziora – wcinające się niczym fiordy – w malownicze zbocza otaczających je gór, krystalicznie czyste rzeki i strumienie górskie na czele z malowniczo wijącą się u stóp Otrytu wstęgą Sanu, drewniane kościoły i cerkwie – wszystko to przyciąga szeroką rzeszę miłośników tego urokliwego zakątka naszego kraju. Można je zwiedzać na różne sposoby, pieszo, rowerem, konno, a nawet samochodem.
Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Dodatkowo rozbudowany został schemat szlaków turystycznych (czasy przejścia).

Brak w magazynie
Mapa foliowana 25,00 zł / 1 szt.