Sylius Wydawnictwo Kartograficzne - Mapy, Przewodniki, Plany

GÓRY ZŁOTE, RYCHLEBSKE HORY

  • Rodzaj: mapa jednostronna z przewodnikiem turystycznym na odwrocie
  • Skala: 1:40'000
  • Rok wydania: 2012
  • Wydanie: 2

Jest to mapa jednostronna w skali 1:40 000. Obejmuje jedno z najdłuższych pasm górskich w środkowej części Sudetów Wschodnich ciągnące się szerokim łukiem długości ok. 40 km od Przeł. Kłodzkiej (489 m n.p.m.) na północnym zachodzie do Przeł. U Trzech Granic (1111 m n.p.m.) na południowym wschodzie. Nazwa pasma nawiązuje do złota wydobywanego od dawna w tych górach. Grzbietem Gór Złotych na dł. ok. 32 km wiedzie granica państwowa i po czeskiej stronie przyjmują nazwę Rychlebske hory od ruin Zamku Rychleby.
Zasięg mapy wyznaczają: Złoty Stok i Paczków na północy, Trzebieszowice na zachodzie, Nowa Morawa na południu i Zulova na wschodzie.
Na turystów czeka tu sieć pieszych szlaków górskich, które prowadzą ku najatrakcyjniejszym miejscom, jakimi są grzbiety i szczyty górskie, przełęcze, miejsca widokowe, doliny, potoki i rzeki górskie. W okolicach Złotego Stoku, Lądka Zdroju i Stronia Śląskiego wytyczono wiele atrakcyjnych tras spacerowych i rowerowych.
Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu.
Na odwrocie znajdują się informacje ogólne o Górach Złotych oraz informator turystyczno-krajoznawczy o prezentowanym obszarze.

Kod rejestracyjny - SeeMap 13,00 zł / 1 szt.
Plik GPS - Garmin 13,00 zł / 1 szt.
Plik GPS - TrekBuddy 13,00 zł / 1 szt.
Plik graficzny PC 13,00 zł / 1 szt.
Plik GPS - TwoNav 13,00 zł / 1 szt.