Sylius Wydawnictwo Kartograficzne - Mapy, Przewodniki, Plany

JEZIORO SOLIŃSKIE, MYCZKOWIECKIE I OKOLICE

  • Rodzaj: mapa jednostronna z przewodnikiem turystycznym na odwrocie
  • Skala: 1:25'000
  • Rok wydania: 2017
  • Wydanie: 3
  • Format: B2

Jest to mapa jednostronna w skali 1:25'000. Obejmuje obszar administracyjny Gminy Solina z dwoma jej skarbami – sztucznymi zbiornikami górskimi na Sanie i Solince: Jeziorem Myczkowieckim i Jeziorem Solińskim, zwanymi „Bieszczadzkimi Morzami”. Zasięg mapy wyznaczają: Orelec na północy, Berezka na zachodzie, Terka na południu i Chrewt na wschodzie.
Jeziora o urozmaiconej linii brzegowej, wciśnięte między strome, wyrastające wprost z wody wzgórza z licznymi zatokami, fiordami i wyspami dodają okolicy wyjątkowego uroku. Zbiorniki zasilane są czystą wodą źródlaną przez dwie największe górskie rzeki Bieszczadów: San i Solinkę. Dodatkowym walorem tych okolic są duże kompleksy leśne otaczające oba jeziora oraz trzy leśne rezerwaty krajobrazowe („Koziniec”, Nad Jeziorem Myczkowieckim” i „Przełom Sanu pod Grodziskiem”) w bezpośrednim otoczeniu Jeziora Myczkowieckiego. Nic dziwnego, że tak atrakcyjne i duże akweny ściągają w to miejsce liczne rzesze turystów, miłośników sportów wodnych, wędkarzy i wielbicieli odpoczynku nad wodą.
Na odwrocie mapy znajduje się ilustrowany informator turystyczno-przyrodniczy oraz plan centrum Polańczyka w skali 1:15'000.

Mapy w wersji elektronicznej przedstawiają tylko mapę główną (bez informatora na odwrocie).

Brak w magazynie
Mapa papierowa 7,90 zł / 1 szt.
Mapa foliowana 10,00 zł / 1 szt.