Sylius Wydawnictwo Kartograficzne - Mapy, Przewodniki, Plany

OKOLICE OLSZTYNA

  • Rodzaj: mapa dwustronna
  • Skala: 1:50'000
  • Rok wydania: 2011
  • Wydanie: 1
  • Format: B1 (68 x 98 cm)

Jest to mapa dwustronna w skali 1:50 000. Przedstawia fragment województwa warmińsko-mazurskiego od Nidzicy po Lidzbark Warmiński. Zasięg mapy wyznaczają: Runowo na północy, Jeziorany na wschodzie, Nidzica na południu oraz Lubomino i Grunwald na zachodzie. Mapa obejmuje Pojezierze Olsztyńskie, Równinę Ornecką na północy i Garb Lubawski na południu.
Jest to obszar wyjątkowo atrakcyjny turystycznie. Malowniczy krajobraz tworzą liczne jeziora, rzeki, wzgórza morenowe i rozległe kompleksy leśne (Las Wichrowski, Lasy Purdzkie, Łańskie i Napiwodzkie). Do największych atrakcji kulturowych regionu należą: zamki krzyżackie (w Nidzicy, Olsztynie, Olsztynku, Lidzbarku Warmińskim), pola bitwy pod Grunwaldem, Sanktuarium w Gietrzwałdzie, Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku oraz zabytki gotyckie miast (Olsztyna, Dobrego Miasta, Jezioran, Barczewa i innych).
Mapa polecana jest turystom pieszym, rowerowym, kajakarzom, jak również żeglarzom ze względu na naniesione na niej szlaki żeglarskie oraz batymetrię jezior.

Kod rejestracyjny - SeeMap 19,00 zł / 1 szt.
Plik GPS - Garmin 19,00 zł / 1 szt.
Plik GPS - TrekBuddy 19,00 zł / 1 szt.
Plik graficzny PC 19,00 zł / 1 szt.