Sylius Wydawnictwo Kartograficzne - Mapy, Przewodniki, Plany

PÓŁNOCNO-WSCHODNIE OKOLICE WARSZAWY

  • Rodzaj: mapa dwustronna
  • Skala: 1:50'000
  • Rok wydania: 2012
  • Wydanie: 1
  • Format: B1 (68 x 98 cm)

Jest to mapa dwustronna w skali 1:50 000. Zasięg mapy wyznaczają: Wyszków na północy, Nowy Dwór Mazowiecki na zachodzie, Warszawa na południu, Korytnica na wschodzie.
Mapa obejmuje fragment Kampinoskiego Parku Narodowego i prawie całe Jezioro Zegrzyńskie. Jest to typowy pejzaż nizinny z nieznacznymi różnicami poziomów. Już samo położenie nad trzema dużymi rzekami - Wisłą, Narwią i Bugiem - stanowi o ważnych walorach turystycznych i przyrodniczych tego regionu. Po utworzeniu sztucznego jeziora w 1963 r. powstały wręcz niezwykłe warunki do rozwoju turystyki w tym obszarze. Rzadkie i ginące gatunki ptaków można oglądać w dwóch rezerwatach faunistycznych oraz nad Narwią i Bugiem, w krajobrazach naturalnych, tajemniczych i pełnych spokoju łąk nadrzecznych. Na wędkarzy czekają łowiska naturalne i specjalne. W bezpośrednim otoczeniu Jeziora Zegrzyńskiego funkcjonuje wiele ośrodków szkoleniowo-wypoczynkowych z własną bazą gastronomiczną. Są tu plaże, klub windsurfingowy oraz porty jachtowe.
Na opisywanym terenie nie brakuje także atrakcji dla miłośników historii i zabytków architektury. Bliskie sąsiedztwo stolicy miało duży wpływ na rozwój i przemiany tych ziem. Powstawały tu rezydencje magnackie, biskupie, książęce a nawet dwór królewski.
Mapa polecana jest do uprawiania różnych rodzajów turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych.

Brak w magazynie
Mapa papierowa 8,90 zł / 1 szt.
Kod rejestracyjny - SeeMap 19,00 zł / 1 szt.
Plik GPS - Garmin 19,00 zł / 1 szt.
Plik GPS - TrekBuddy 19,00 zł / 1 szt.
Plik graficzny PC 19,00 zł / 1 szt.
Plik GPS - TwoNav 19,00 zł / 1 szt.