Sylius Wydawnictwo Kartograficzne - Mapy, Przewodniki, Plany

WOKÓŁ BESKIDU ŚLĄSKIEGO - PRZEWODNIK TURYSTYCZNY

  • Rodzaj: przewodnik turystyczny
  • Skala: 1:100'000 - 1:25'000
  • Rok wydania: 2012
  • Wydanie: 1
  • Format: 140 x 200 mm

Przewodnik adresowany jest dla rodzin, które pragną w ciekawy sposób spędzić wolne chwile w Beskidach. Z tego też względu przybrał on dość nietypową formę. Jego trzon stanowią przede wszystkim opisy najciekawszych miejsc, które warto zobaczyć. Na podstawie tego zestawienia, turyści mogą zaplanować zwiedzanie pod kątem własnych zainteresowań. Na początku każdego rozdziału umieszczono pomocnicze mapki wraz z oznaczonymi obiektami. Zasadnicza część przewodnika poszerzona została o informator, w którym znajdują się podstawowe adresy, zestawienie wyjątkowych dla danego regionu imprez, wyróżnienie najcenniejszych zabytków, wiele ciekawostek z pogranicza literatury, kinematografii oraz innych dziedzin. Nie brakuje tu również propozycji tras na górską wędrówkę oraz miejski spacer.

W przewodniku opisano cztery regiony geograficzne: Pogórze Śląskie, Beskid Śląski, część Beskidu Żywieckiego (pasmo Wielkiej Raczy oraz grupę Pilska) oraz fragment Beskidu Małego (od pasma Magurki Wilkowickiej aż po Przełęcz Kocierską).

Przewodnik na 128 stronach zawiera opisy 43 miejscowości z informacjami teleadresowymi, opisy ciekawych miejsc, najcenniejszych zabytków oraz okolicznych atrakcji, ciekawostki historyczne, informacje o imprezach cyklicznych oraz mapy obszaru (1:100'000) i szczegółowe mapy w skalach od 1:10'000 do 1:60'000.

przewodnik 19,00 zł / 1 szt.