Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Promocje
Beskid Śląski - rodzinne wycieczki rowerowe
Beskid Śląski - rodzinne wycieczki rowerowe
16,00 zł 10,00 zł
szt.
Okolice Łodzi na rowerze
Okolice Łodzi na rowerze
20,00 zł 10,00 zł
szt.
Rowerem po gminie Zabierzów
Rowerem po gminie Zabierzów
20,00 zł 10,00 zł
O mapach elektronicznych

Mapy elektroniczne” są to pliki rastrowe naszych map papierowych, ich elektroniczne wersje. Jest to jakby nasza mapa papierowa przeniesiona na ekran telefonu. Sprzedawana na różne urządzenia pozwala na dokładną lokalizację w terenie. Stanowią doskonałe uzupełnienie mapy papierowej.

Pliki cyfrowe pobierają Państwo sami z naszego serwisu po otrzymaniu listu e-mail z linkiem do zakupionych plików.

Rodzaje plików:

1. Plik GPS - TrekBuddy - pliki pobierane z naszej witryny internetowej są spakowane. Przed ich użyciem niezbędne jest rozpakowanie archiwów ZIP. Wyodrębnione pliki *.TAR i *.TMI należy skopiować do podfolderu "maps" w strukturze katalogów programu "TrekBuddy". Pliki te można używać w programie Trekbuddy jak również w Locus Map.

2. Plik GPS - Garmin - pliki pobierane z naszej witryny internetowej są gotowe do użycia. Plik *.KMZ należy skopiować do podfolderu "CustomMaps" w strukturze katalogów "Garmin"

3. Plik graficzny PC/OziExplorter - pliki pobierane z naszej witryny internetowej są spakowane. Przed ich użyciem niezbędne jest rozpakowanie archiwów ZIP. Wyodrębnione pliki *.PNG i *.MAP należy skopiować na dysk twardy komputera

4.Plik GPS – TwoNav pliki RMAP pobierane z naszej witryny internetowej są gotowe do użycia. Plik należy skopiować do posiadanego urządzenia. Działają na TwoNav, Locusie.

5. Kod rejestracyjny - "SeeMap" jest przysyłany w oddzielnym liście e-mail. Należy go użyć do odblokowania mapy. Kody te również działają w aplikacji Kamap na którym bazuje nasz program.

Reasumując, pliki cyfrowe pozwalają na nawigację na różnych urządzeniach. Zarówno dedykowanych jak i powszechnie dostępnych telefonach, smartfonach, tabletach, nawigacjach samochodowych, laptopach.

Poniższa tabela prezentuje na jakich urządzeniach i w jakich aplikacjach dane pliki można używać:

 

 

TrekBuddy 

TrekBuddy to znana i popularna aplikacja do nawigacji turystycznej GPS w telefonach, znajdująca się od wielu lat w naszej ofercie.

Program ten jest przeznaczony na wiele platform, m.in. Java, Symbian, Android, Blackberry czy Windows Phone i jest używany w wielu krajach.

Z jego działaniem można się zapoznać tutaj:  Google Play 

 

Locus

Locus Maps to najwyższej jakości aplikacja do nawigacji dla wszystkich miłośników turystyki – wędrowców, rowerzystów terenowych, alpinistów, biegaczy czy poszukiwaczy skarbów (z pomocą aparatów do nawigacji satelitarnej). I nie tylko dla nich, aplikacja Locus Map Pro jest bowiem powszechnie stosowana przez fachowców – badaczy, podróżników czy członków ekip ratunkowych na całym świecie.

Locus Map Pro zapewnia autentyczną wielofunkcyjność i elastyczność, oferuje m.in.:

 wysoka zdolność nawigacji z możliwością opracowywania tras przy podłączeniu, jak też i wyłączeniu z sieci;

 bezkonkurencyjny wybór wysokiej jakości map w trybie online i offline;

 zaawansowane narzędzia do obsługi map – nakładanie na siebie map, domiary, obsługa źródeł WMS;

 narzędzia do monitorowania aktywności sportowej – śledzenie trasy, program treningowy, wykresy, statystyki, obsługa czujników zewnętrznych (GPS, HRM, kadencji);

 całodobowa prognoza pogody dla całego świata;

 zaawansowane narzędzia do geocachingu – narzędzia lokalizujące, rejestracja danych w trybie online/offline, obsługa śledzonych przedmiotów, Pocket Queries, spoilerów.

FUNKCJE:

Nawigacja i naprowadzanie

 nawigacja za pomocą wskazówek głosowych udzielanych na bieżąco z obsługą usług wyznaczania trasy w trybie online/offline;

 naprowadzanie najkrótszą trasą (beeline) do punktu (na mapie lub za pomocą kompasu) lub wzdłuż trasy z powiadomieniami.

Szlaki i trasy

 wieloprofilowe rejestrowanie trasy;

 wykresy i statystyki;

 program treningowy zawierający treningi z komentarzem głosowym;

 obsługa czujników zewnętrznych Bluetooth/ANT+ - HRM, prędkość/kadencja, GPS, NMEA;

 planowanie szlaku w ramach aplikacji;

 importowanie i eksportowanie szlaków i tras do/z różnych formatów (KML, KMZ, GPX) i serwisów internetowych (Strava, Runkeeper, GPSies, Google Earth, Freelogbook.biz itp.);

 spersonalizowany rowerowy ekran startowy.

Points of Interest (POI)

 możliwość tworzenia własnej bazy danych – szeregowanie, przeszukiwanie, sortowanie;

 importowanie i eksportowanie w wielu formatach, obsługa usługi internetowej;

 POI na podstawie bazy danych OSM.

Narzędzia do obsługi mapy

 nakładanie na siebie map, kalibracja i domiary;

 obsługa różnych zewnętrznych formatów mapy i układów współrzędnych;

 obsługa Panoramio, otagowanych zdjęć, notek OSM.

Wyszukiwanie

 adresy w trybie online i offline;

 Google Places, GeoNames i Wikipedia.

Geocaching

 pobieranie skrytek geocache za pośrednictwem modułu Geocaching4Locus;

 rejestracja danych w trybie offline i online;

 obsługa waypointów, PocketQuery, śledzonych przedmiotów, spoilerów;

 narzędzia do lokalizacji i obliczeń.

Śledzenie w czasie rzeczywistym

 prywatne lub publiczne udostępnianie lub monitorowanie lokalizacji w czasie rzeczywistym.

Inne

 asystent parkowania, prognoza pogody dla świata, tagger NFC, generator kodów QR.

Aplikację Locus Map Pro można swobodnie dostosować do własnych potrzeb, zgodnie z potrzebami użytkownika. Istnieje możliwość rozszerzenia funkcjonalności aplikacji  poprzez zastosowanie licznych modułów dodatkowych.

Wiecej: www.locusmap.eu 

 

OziExplorer/PC

Pliki o rozszerzeniu PNG (Portable Network Graphics), które przygotowane są w rozdzielczości 180-220 DPI. Do plików graficznych dodajemy także odpowiadające im pliki kalibracyjne o rozszerzeniu MAP. Pliki graficzne łącznie z plikami kalibracyjnymi mogą stanowić podstawę do stworzenia własnych map do innych programów nawigacyjnych. 

 

Garmin

Nasze mapy są sprzedawane w formacie KMZ, gotowe do używania w urządzeniu.
Wystarczy je skopiować do podfolderu "CustomMaps" w folderze "Garmin" (tylko z tego podfolderu urządzenie będzie ładować mapy oferowane przez nas!).

Mapy przygotowujemy tak, aby każdą dało się załadować w całości. Dotyczy to także map dwuarkuszowych, które na potrzeby Garmina łączymy w jeden plik. Za podstawę do przygotowania naszych map służą pliki rastrowe w rozdzielczości 180 DPI. Treść i wygląd części mapowej w tych plikach jest identyczna z odpowiadającą im mapą papierową.

Aby przetestować swoje urządzenie oraz sprawdzić funkcjonalność mapy prosimy pobrać w pełni funkcjonalną, darmową mapę "Zabierzów" (obszar Dolinek Podkrakowskich) w skali 1:25 000 (21,1 MB) -> tutaj.

Aby możliwe było używanie map rastrowych w dedykowanych odbiornikach GPS firmy Garmin konieczne może być (dotyczy starszych modeli z listy powyżej) zaktualizowanie oprogramowania odbiornika tak, aby mógł on wyświetlać mapy rastrowe z folderu CustomMaps. Oznacza to zmianę oprogramowania firmware poprzez program WebUpdater. Program ten można pobrać ze strony Garmin. Po jego zainstalowaniu i podłączeniu odbiornika GPS do komputera program wyszuka i zmieni oprogramowanie urządzenia.

 
Nasze mapy są sprzedawane w formacie KMZ, gotowe do używania w urządzeniu. Wystarczy je skopiować do podfolderu "CustomMaps" w folderze "Garmin". Należy jednak pamiętać o ograniczeniu ilości i wielkości plików z mapami! Do pamięci urządzenia można wgrać naraz mapy nie przekraczające 100 "kafelków" o rozmiarach 1024x1024 pikseli. Maksymalnie mogą one łącznie zajmować 100 Mb.

Zalecamy, aby podfolder "CustomMaps" (w folderze "Garmin") utworzyć na karcie pamięci, a nie w pamięci urządzenia! W razie wgrania za dużej ilości map odbiorniki mają tendencję do zawieszania się. Aby przywrócić funkcjonalność odbiornika trzeba wyciągnąć kartę pamięci i za pomocą zewnętrznego czytnika usunąć nadmiar map.

Mapy przygotowujemy tak, aby każdą dało się załadować w całości. Dotyczy to także map dwuarkuszowych, które na potrzeby Garmina łączymy w jeden plik. Na styku arkuszy mogą wystąpić częściowe zasłonięcia lub powtórzenia napisów. Mapy po połączeniu mają przeciętnie ok. 80 kafelków w maksymalnym rozmiarze. Oznacza to w praktyce, że w danej chwili w urządzeniu może być aktywna tylko jedna nasza mapa rastrowa! Natomiast może ona być wyświetlona na dowolnej ilości map wektorowych. Nie jest nam znany żaden sposób na zarządzanie mapami rastrowymi w dedykowanych urządzeniach Garmin.

Map rastrowych nie da się wyświetlić w programie MapSource. Do ich wyświetlania na komputerze służy program "Base Camp" firmy Garmin lub np. program Google Earth.

Możliwości oraz ograniczenia rastrowych "CustomMaps", czyli map indywidualnych w odbiornikach GPS Garmin opisane są w wątku polskiego forum Garmin.

asze mapy do wyświetlania w urządzeniach Garmin przygotowywujemy tak, aby każdą dało się załadować w całości. Dotyczy to także map dwuarkuszowych, które na potrzeby Garmina łączymy w jeden plik. Na styku arkuszy mogą wystąpić częściowe zasłonięcia lub powtórzenia napisów. Mapy po połączeniu mają  przeciętnie ok. 80 kafelków w maksymalnym rozmiarze. Oznacza to w praktyce, że w danej chwili w urządzeniu może być aktywna tylko jedna nasza mapa rastrowa! Natomiast może ona być wyświetlona na dowolnej ilości map wektorowych. Nie jest nam znany żaden bezpośredni sposób na zarządzanie wieloma mapami rastrowymi w dedykowanych urządzeniach Garmin.

Za podstawę do przygotowania naszych map służą pliki rastrowe w rozdzielczości 180 DPI. Treść i wygląd części mapowej w tych plikach jest identyczna z odpowiadającą im mapą papierową. Z map usuwamy tylko teksty opisowe, legendę i brzeg mapy. W zależności od układu i wielkości arkuszy wsadowych poza brzegiem mapy występują puste paski o zmieniającej się szerokości. Są one wynikiem zmiany układu współrzędnych mapy z PUWG 1992 na układ stosowany w urządzeniach Garmin.

W terenie po osiągnięciu brzegu mapy (białego paska lub strzałek w miejscu legendy) zalecamy wyłączenie CustomMaps w menu konfiguracyjnym odbiornika GPS i korzystanie z mapy wektorowej.

Gdy mapa rastrowa wyświetlona jest na mapie wektorowej można nadal wykorzystywać wszelkie informacje zawarte w warstwie wektorowej. Dzięki temu można zaplanować trasę, nawigować po niej (będzie wyświetlona nad rastrem), sprawdzić kolor szlaku czy nazwę ulicy w mieście.

Twonav

Oprócz urządzeń turystycznych firma CompeGPS oferuje oprogramowanie na wiele platform sprzętowych:

- Windows na komputerach PC - program Compe GPS LAND

- Windows na komputerach PC - program TwoNav

- MacOS na komputerach Mac

- Windows Mobile na urządzeniach przenośnych

- Android na telefonach komórkowych

- iPhone i iPad

 

Traseo

Co zyskuję dzięki mapom Compass w Traseo?

Przede wszystkim dostęp do niezliczonej ilości szlaków i bardzo dokładnych danych. Na mapach Compassu zaznaczone są nawet niewielkie ścieżki, co w znaczny sposób ułatwia podróżowanie zwolennikom bardziej dzikich terenów. W dalszym ciągu możesz nagrywać ślady i odtwarzać trasy – jako podkład wykorzystując niezastąpioną mapę, znaną do tej pory głównie z wydania papierowego.

Co należy zrobić, aby mieć dostęp do map Compass w aplikacji?

Aby móc korzystać z map Compass w Traseo wystarczy mieć w swoim telefonie aktywowaną możliwość płatności za usługi sklepu Google Play lub AppStore. Kupno map odbywa się jak kupno usług w innych aplikacjach, wystarczy dokonać wyboru zakupu.

Seemap

System został opracowany specjalnie dla naszego Wydawnictwa tak, aby był prosty w instalowaniu i przyjazny w użytkowaniu!

Aplikacja wraz z mapami pracuje na smartfonach, tabletach i smartwatchach z systemami operacyjnymi Android i Windows Phone oraz na komputerach stacjonarnych PC. SeeMap pracuje na prawie wszystkich urządzeniach z Androidem, Windows Phone, Windows XP, Vista, 7, 8.

Trzy kroki instalacji:

1. Zainstaluj program

SeeMap AN na Androida dostępny jest w sklepie Google Play. Polecamy, aby program pobrać i zainstalować z poziomu urządzenia mobilnego.
Należy wybrać ikonę sklepu Google Play, a następnie wyszukać i zainstalować program SeeMap AN.

SeeMap WP na Windows Phone dostępny jest w sklepie Windows Marketplace
Program najłatwiej można zainstalować bezpośrednio z urządzenia!

SeeMap PC na komputery z Windows XP, Vista, 7 i 8 dostępny jest → tutaj

2. Pobierz mapę

Mapy w SeeMap AN, SeeMap WP i SeeMap PC pobiera się w samym programie po wejściu do "Menu → Mapy → Pobierz Mapę"

3. Zarejestruj mapę

Po pobraniu mapy po  10 sekundach na ekranie niezarejestrowanej mapy pojawia się okno z prośbą o rejestrację. Numer seryjny niezbędny do rejestracji mapy można kupić w naszym sklepie internetowym (wybierając „Kod rejestracyjny - SeeMap”) lub w samym programie SeeMap. Rejestrację przeprowadza się w programie SeeMap. Rejestracja mapy dla SeeMap CE wymaga wejścia na stronę rejestracji.

Numer seryjny umożliwia rejestrację mapy na dwóch urządzeniach mobilnych i równocześnie na dwóch komputerach stacjonarnych. 
Zwiększenie liczny urządzeń do rejestracji możliwe będzie, jeżeli upłynął rok od pierwszej rejestracji mapy, lub rok od ostatniego zwiększenia liczby urządzeń do rejestracji . 
Możliwe jest zwiększenie liczby urządzeń o 2 urządzenia mobilne i 2 komputery.  Po wypełnieniu formularza dostępnego  na stronie: http://www.urzadzenia.kamap.pl/ będą Państwo mogli również sprawdzić, kiedy będzie możliwe zwiększenie liczby urządzeń, o ile nie upłynął jeszcze rok od wymienionych powyżej wydarzeń.  Jeżeli problem jest bardziej złożony prosimy o kontakt mailowy: elektroniczne@compass.krakow.pl

 

Zobacz filmy instruktażowe do programów SeeMap / KaMap:

Instalacja programu i mapy

Używanie programu

Widok 3D

Zarządzanie punktami

Funkcja "Ślady"

Funkcja "Trasy"

Wysyłanie i odbieranie punktów, tras i śladów na inne urządzenia

Ustawienia opcji

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl