Rabaty

Zrób większe zakupy - otrzymasz korzystny RABAT

Tatry Polskie, Tatry Polskie i Słowackie
Tatry Polskie, Tatry Polskie i Słowackie

Tatry Zachodnie, Wysokie czy Bielskie? Polskie czy słowackie?

Nowe wydania map tatrzańskich dostępne w sklepie:

- Tatry Polskie 1:30 000 (mapa jednostronna z przewodnikiem turystycznym na odwrocie) 

- Tatry Polskie i Słowackie 1:50 000 (mapa dwustronna) 

 

https://www.compass.krakow.pl/tatry-polskie-mapa-turystyczna 

https://www.compass.krakow.pl/tatry-polskie-i-slowackie-mapa-turystyczna 

czytaj całość »
Kaszuby Środkowe, Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - nowe wydania map
Kaszuby Środkowe, Kaszubskie Wybrzeże Bałtyku - nowe wydania map

Nasza seria map kaszubskich powiększyła się o kolejne dwie pozycje. Do prezentowanej wcześniej mapy "Bory Tucholskie. Szlak kajakowy Brdy" (1:75 000) dołączyły:

- Kaszuby Środkowe (1:55 000);

- Kaszubskie wybrzeże Bałtyku – od Łeby po Hel (1:55 000).

Obie gruntownie sprawdzone w terenie. Uwadze szczególnie polecamy międzynarodowe trasy rowerowe Eurovelo 10 i 13 – obie zaznaczone na mapie.

Polecamy!

https://www.compass.krakow.pl/kaszuby-mapa-turystyczna 

https://www.compass.krakow.pl/kaszubskie-wybrzeze-baltyku-mapa-turystyczna 

Beskid Makowski - nowe wydanie mapy
Beskid Makowski - nowe wydanie mapy

Widok z Koskowej Góry (fot. M. Sośnicki) zdobi okładkę najnowszego wydania Beskidu Makowskiego. Te niewysokie góry, składające się z wielu rozczłonkowanych pasm wciąż czekają na turystyczne odkrycie. Bez problemu odnajdziemy tu ciszę i spokój. Szlaki w większości nie należą do wymagających, z łatwością zaplanujemy krótkie, jednodniowe wycieczki. Liczne polany oraz ciągnące się aż po same szczyty łąki i pola zapewniają atrakcyjne widoki. Przy okazji warto odwiedzić jedyne w tej części Beskidów schronisko PTTK – Na Kudłaczach.

https://www.compass.krakow.pl/beskid-makowski-mapa-turystyczna

Łódzkie. Dolina Pilicy - nowe, znacznie poszerzone wydanie mapy - tylko w wersji cyfrowej
Łódzkie. Dolina Pilicy - nowe, znacznie poszerzone wydanie mapy - tylko w wersji cyfrowej

Ponownie zapraszamy w Łódzkie... Przygotowaliśmy nową mapę południowo-wschodniej części województwa łódzkiego i fragmentów województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego i śląskiego. Mapa w skali 1:50 000, tylko w wersji elektronicznej. Przedstawia duży obszar od Łodzi po Bełchatów, Piotrków Tryb., Radomsko, Włoszczową, Rawę Mazowiecką, Tomaszów Maz., Opoczno i Przysuchę. Z jej pomocą dotrzemy również do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich czy na Górę Kamieńsk. Osią mapy jest dolina Pilicy z trzema parkami krajobrazowymi: Przedborskim, Sulejowskim i Spalskim. Przyda się na rower, kajaki i wędrówki piesze. Na mapie przedstawiono bogatą sieć dróg oraz liczne atrakcje i ciekawostki zweryfikowane przez nas w terenie.

Mapa dostępna w wersji cyfrowej:

https://www.compass.krakow.pl/lodzkie-dolina-pilicy-mapa-cyfrowa-twonav

czytaj całość »
Bieszczady - mapa laminowana - nowe wydanie
Bieszczady - mapa laminowana - nowe wydanie

Jak co roku oferujemy nowe wydanie mapy Bieszczadów, a w nim szereg „nowości”, m.in.: zmodyfikowany układ szlaków w rejonie „Chatki Puchatka” w związku z przebudową dawnego schroniska, nowy szlak z Nowego Łupkowa na Przełęcz Łupkowską, zmieniony kolor szlaku z Wołosania do Roztok Górnych i przedłużenie przez Przełącz Ruską do Runiny, informacja o projektowanym przedłużeniu szlaku żółtego z Przełączy Wyżnej na Dział.
No i gratka dla rowerzystów – pierwsza w Bieszczadach ścieżka singeltrack-owa, wykonana przez Nadleśnictwo Cisna (jednokierunkowa pętla o długości około 14 km). Poza tym wiele innych drobnych korekt i uzupełnień.

Mapa w wersji laminowanej:
https://www.compass.krakow.pl/bieszczady-mapa-laminowana

Rowerowy Szlak Orlich Gniazd - przewodnik
Rowerowy Szlak Orlich Gniazd - przewodnik

Szlak Orlich Gniazd to „rowerowy klasyk”. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych szlaków rowerowych w kraju. Cieszy się ugruntowaną renomą i dużą popularnością zarówno wśród rowerzystów o sportowym zacięciu, jak i miłośników turystyki rowerowej.
Teraz przejazd tym szlakiem ułatwi Wam przewodnik rowerowy, który opracowaliśmy i wydaliśmy we współpracy ze Związkiem Gmin Jurajskich.

Zapowiadany już wcześniej przewodnik dostępny w naszym sklepie zarówno w wersji drukowanej (oprawiony w spiralę), jak i elektronicznej w formacie pdf.

https://www.compass.krakow.pl/rowerowy-szlak-orlich-gniazd-przewodnik-rowerowy

Jest dostępna również sama mapa szlaku do nawigacji mobilnej

https://www.compass.krakow.pl/pl/searchquery/Szlak+Orlich/1/phot/5?url=Szlak%2COrlich&fbclid=IwAR2zy3kDu9VU51uBfBNeqOnoW6i3A79BJEtO7pUUGddbXgfig1j7E6gob3o

czytaj całość »
Komin/chusta z mapą Bieszczadów
Buff z mapa Bieszczdaów

Oferujemy oryginalny użyteczny gadżet - komin z nadrukiem mapy Bieszczadów. Może i trudniej z niej wydobyć szczegóły niż z klasycznej mapy, ale bez problemu można wyczytać sieć dróg, szlaków turystycznych, nazwy miejscowości.

Nabywając nasz produkt macie 4 w jednym: maseczkę, mapę, czapkę i szalik.

Do nabycia w sklepie: https://www.compass.krakow.pl/buff-mapa-bieszczadow

Beskid Niski - mapa papierowa i cyfrowa - nowe wydanie
Beskid Niski - mapa papierowa i cyfrowa - nowe wydanie

Beskid Niski jest najrozleglejszą grupą górską w polskich Beskidach. Jego najwyższym polskim szczytem jest Lackowa (997 m n.p.m.), zaś słowackim o 5 m wyższy Busov. Mimo braku wybitnych kulminacji Beskid Niski jest bardzo ciekawy i warty odwiedzenia. Podczas wędrówek można tu odkrywać malownicze doliny, znajdując miejsca gdzie niegdyś istniały wsie, a teraz rosną zdziczałe drzewa owocowe. Nie ma rozwiniętej infrastruktury – działa jedynie kilka schronisk, w okresie letnim bazy namiotowe, a w miejscowościach agroturystyki – żeby poznać głębiej położone obszary warto zabrać namiot. Przyrodę chroni Magurski Park Narodowy i szereg rezerwatów.

Do odkrywania tych niezwykłych miejsc polecamy nowe wydanie naszej mapy:
https://www.compass.krakow.pl/beskid-niski-mapa-turystyczna ,

a także przewodnik Rewasz:
https://www.compass.krakow.pl/beskid-niski-przewodnik-rewasz 

 

czytaj całość »
Małopolska Południowa 1:100 000
Małopolska Południowa 1:100 000

To mapa, która zawiera w sobie osiem innych map razem wziętych. Może i nieco trudniej wyczytać z niej szczegóły terenowe, ale za to doskonale nadaje się do planowania wycieczek i oglądu południowej części Małopolski.
Znajdziecie na niej wszystkie szlaki, więc jest przydatna w czasie pieszych wędrówek. Idealnie nadaje się do planowania dłuższych rowerowych eskapad, tym bardziej, że pokazuje przebieg sieci szlaków Velo Małopolska, w tym Velo Dunajec oraz innych: Velo Czorsztyn, Szlak Wokół Tatr, Karpacki Szlak Rowerowy.
Mapa jest także niezwykle przydatna do planowania skrótowych przejazdów samochodem, niezbędna wręcz do tworzenia chytrych objazdów podczas korków samochodowych :) Chcesz zaoszczędzić czas podczas powrotów, koniecznie trzymaj w schowku samochodowym tę mapę.

Serdecznie polecamy:

https://www.compass.krakow.pl/malopolska-poludniowa-mapa-turystyczna

czytaj całość »
Polska 2020 - mapa samochodowa
Polska 2020 - mapa samochodowa

Samochodowa mapa Polski w skali 1:650 000 z aktualną siecią autostrad, dróg ekspresowych, krajowych i wojewódzkich. Zaznaczono także drogi w budowie planowane do oddania w 2020 i 2021 r.

Jest to mapa dwustronna - podzielana na dwie części, wschodnią i zachodnią, z dużym wspólnym obszarem części centralnej kraju, w ten sposób autostrada A1 północ - południe znajduje się na obydwu częściach mapy.

Po więcej informacji odsyłamy do sklepu:

https://www.compass.krakow.pl/samochodowa-mapa-polski-mapa-turystyczna   

czytaj całość »
Beskid Sądecki - mapa papierowa i cyfrowa
Beskid Sądecki - mapa papierowa i cyfrowa

Beskid Sądecki z pięknymi zalesionymi pasmami Radziejowej i Jaworzyny Krynickiej oraz przełomową doliną Popradu – to kolejne wznowienie w naszej ofercie.

Zasięg mapy obejmuje także: Małe Pieniny – oddzielone od Pasma Radziejowej Przełęczą Rozdziela, Góry Lubowelskie (stanowiące przedłużenie Pasma Radziejowej), Góry Leluchowskie (położone nad Muszyną) oraz fragment Beskidu Niskiego – Góry Grybowskie.

Beskid Sądecki to region o niezwykłych walorach, nie tylko przyrodniczych, ale i kulturowych – teren obfituje w zabytkowe cerkwie i kościoły świadczące o sąsiedztwie różnych kultur, uzdrowiska z wodami mineralnymi i ośrodki narciarskie. Turyści mogą korzystać z licznych szlaków pieszych, rowerowych i konnych. Szczególnie zachęcamy do odkrywania nowych, niezwykle malowniczych tras rowerowych – EuroVelo 11 i Velo Dunajec, których przebieg zaznaczono na mapie.

Mapa do nabycia w sklepie:

https://www.compass.krakow.pl/beskid-sadecki-mapa-turystyczna

czytaj całość »
Główny Szlak Świętokrzyski "plus" - przewodnik
Główny Szlak Świętokrzyski "plus"

Drugie wydanie popularnego przewodnika po Głównym Szlaku Świętokrzyskim (GSŚ) – już dostępne także w wersji drukowanej. Przewodnik przedstawia zaktualizowany przebieg i opis GSŚ. Dodatkowo, w wydaniu tym, Autorzy zaproponowali przedłużenie wędrówki o Szlak dwóch zamków – z Ujazdu do Chęcin. Trasa o długości 125 km została zaprezentowana na ośmiu dodatkowych mapach. Jest również szczegółowy opis techniczny dotyczący jej przejścia. Pokonanie GSŚ wraz z dodatkowym „plusem” umożliwi poznanie prawie całych Gór Świętokrzyskich, do czego wraz z Autorami gorąco zachęcamy!

Do nabycia w sklepie:

https://www.compass.krakow.pl/glowny-szlak-swietokrzyski-przewodnik-turystyczny

https://www.compass.krakow.pl/glowny-szlak-swietokrzyski-przewodnik-wersja-pdf

czytaj całość »
Bory Tucholskie. Szlak kajakowy Brdy – nowe wydanie mapy papierowej
Bory Tucholskie. Szlak kajakowy Brdy – nowe wydanie mapy papierowej

W sklepie pojawiła się nowa papierowa wersja mapy Bory Tucholskie w skali 1:75 000. Jest to mapa jednostronna prezentująca obszar idealny do uprawiania wszelkich form aktywności turystycznej (piesze wędrówki po parku narodowym, przejażdżki rowerowe Kaszubską Marszrutą, pływanie, żeglowanie, jazda konna…). Na odwrocie znajduje się dokładny opis szlaku kajakowego Brdy wraz z kilometrażem i schematem.

W sklepie dostępne są także wersje elektroniczne mapy.

Polecamy!

https://www.compass.krakow.pl/bory-tucholskie-mapa-turystyczna

czytaj całość »
Beskid Śląski i Żywiecki - mapa papierowa i cyfrowa
Beskid Śląski i Żywiecki

To już XIX wydanie tej mapy, która popularnością ustępuje jedynie Bieszczadom. Region wyjątkowo często odwiedzany przez turystów, z rozbudowaną siecią szlaków, gęstą bazą noclegową, w tym dużą ilością schronisk górskich i popularnymi miejscowościami letniskowymi. Zasięg mapy obejmuje tereny od Ustronia na zachodzie po Maków Podhalański na wschodzie oraz od Bielska-Białej na północy po czeskie i słowackie pogranicze na południu.

Mapa dostępna w sklepie:

https://www.compass.krakow.pl/beskid-slaski-i-zywiecki-mapa-turystyczna

czytaj całość »
Nowość - Szlaki i trasy rowerowe okolic Krakowa
nowość - Szlaki i trasy rowerowe okolic Krakowa

To niby klasyczna mapa z bogatą treścią turystyczną, ale wyróżnia się tym, że wyraźnie eksponuje informacje przydatne rowerzystom. Prezentuje przebieg wszystkich szlaków rowerowych (oznakowanych w terenie), uzupełniony zestawem propozycji tras i wycieczek rowerowych. Użytkownik znajdzie także wygodne warianty wyjazdu rowerem z Krakowa. Mapa dwustronna z krótkimi opisami i parametrami tras. Idealna do planowania rekreacyjnych rodzinnych, ale także tych bardziej "sportowych" wycieczek rowerowych.

https://www.compass.krakow.pl/szlaki-i-trasy-rowerowe-okolic-krakowa-mapa-rowerowa

 

czytaj całość »
Góry Stołowe, Karkonosze – nowe wydania map
Góry Stołowe, Karkonosze – nowe wydania map

Nowe, zaktualizowane „sudeckie klasyki“ pojawiły się właśnie w sklepie. Obie mapy w dużej skali 1:35 000. To już III wyd. Gór Stołowych, które oprócz polskiej części prezentuje także, cieszące się dużym zainteresowaniem, czeskie rejony – Adršpašsko-teplické skály i Broumovské stěny. Mapa jednostronna, opatrzona praktycznym informatorem oraz planami miast (Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Polanica-Zdrój, Police nad Meuji, Broumov i Náchod).

https://www.compass.krakow.pl/gory-stolowe-mapa-turystyczna

II wyd. Karkonoszy to mapa dwustronna, prezentująca po jednej stronie masyw Karkonoszy, po drugiej – Góry Izerskie. Całość dopełniają krótki informator o najpopularniejszych atrakcjach oraz plany miast (Świeradów-Zdrój, Karpacz, Szklarska Poręba, Harrachov i Szpindlerowy Młyn).

https://www.compass.krakow.pl/karkonosze-mapa-turystyczna

czytaj całość »
Bory Tucholskie. Szlak kajakowy Brdy – nowe zaktualizowane wydanie mapy cyfrowej
Bory Tucholskie. Szlak kajakowy Brdy – nowe zaktualizowane wydanie mapy cyfrowej

Nasze kolejne wznowienie dotyczy obszaru jednego z największych kompleksów borów sosnowych w Polsce. To teren w dorzeczu Brdy i Wdy, Równiny Tucholskiej i Równiny Charzykowskiej, na którym wydzielono Park Narodowy Bory Tucholskie.

Ogrom lasów (a jesienią grzybów...), liczne jeziora i malowniczo meandrujące rzeki zachęcają do wypoczynku. Szczególnie atrakcyjne są szlaki kajakowe. Na mapie zaznaczono i opisano szlak kajakowy Brdy. Rzeka ta świetnie nadaje się dla początkujących kajakarzy, choć nie brakuje na niej bardziej wartkich odcinków. Jest dobrze oznakowana i posiada odpowiednią infrastrukturę turystyczną.

Dla aktywnych turystów polecamy także Kaszubską Marszrutę – ok. 200 km szlaków rowerowych ze świetną infrastrukturą (miejsca do odpoczynku, tablice informacyjne, parkingi, kładki…). Duża część z nich prowadzi specjalnie wydzielonymi ścieżkami, z dala od ruchliwej szosy.

https://www.compass.krakow.pl/bory-tucholskie-mapa-cyfrowa-trekbuddy 

czytaj całość »
Pogórze Przemyskie, Pogórze Dynowskie
Pogórze Przemyskie, Pogórze Dynowskie w wersji cyfrowej

Nowe wydanie mapy Pogórza Przemyskiego i Dynowskiego w wersji cyfrowej i papierowej

Zasięg mapy, podobnie jak w poprzednim wydaniu, obejmuje oprócz Pogórza Przemyskiego sporą część Pogórza Dynowskiego. Granicę pomiędzy nimi wyznacza rzeka San. Na wschodzie mapa sięga po granice z Ukrainą, a na południu – po Góry Sanocko-Turczańskie.

Pogórze Przemyskie uznawane jest za najdziksze, a przy tym najciekawsze w całych Karpatach Polskich. Obejmuje tereny odludne, trudno dostępne. Tak mała gęstość zaludnienia to efekt wojny oraz wysiedleń w ramach Akcji „Wisła“. Są to obszary mocno zalesione. Zamieszkuje tu spora populacja niedźwiedzi, a prowadzone od lat starania ekologów zmierzają do utworzenia Turnickiego Parku Narodowego.

czytaj całość »
Dolinki Podkrakowskie - strefa rekreacji i wypoczynku
Dolinki Podkrakowskie - strefa rekreacji i wypoczynku

Nowe wydanie Dolinek Podkrakowskich

Wspaniałe trasy rowerowe, klimatyczne ścieżki spacerowe, ustronne miejsca wypoczynkowe, imponujące punkty widokowe. A to wszystko w plenerze w otoczeniu jurajskich ostańców o finezyjnych kształtach, pięknych bukowych lasów i niespotykanych nigdzie indziej w Polsce - skalnych wąwozów, dolinkami zwanych.
Krakowianie mają na wyciągnięcie ręki to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w naszym kraju, gdzie istnieją doskonałe warunki do uprawiania turystyki, rekreacji i wypoczynku. A przede wszystkim - wspinaczki skałkowej.

Żeby ułatwić  pełne wykorzystanie tej niezwykłej krainy, przygotowaliśmy nowe wydanie mapy, w którym mocno eksponujemy strefy rekreacji i wypoczynku.

czytaj całość »
Województwo Opolskie - Mapa Atrakcji Turystycznych
Województwo Opolskie -Mapa Atrakcji Turystycznych

Kolejna nowość już dostępna! 

Województwo Opolskie  - Mapa Atrakcji Turystycznych to nasza nowość dzięki której możecie poznać kolejny region Polski. 
Przez lata region kojarzył się Polakom przede wszystkim z Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu. Dziś rozkwita atrakcjami, które zaskakują wielobarwnością i rozmachem! Stolica regionu - Opole to jedno najstarszych polskich miast. 
Na mapie znajdziemy najciekawsze atrakcje, szlaki zamków i pałaców, atrakcje przyrodnicze, architekturę sakralną i wiele wiele innych.


 

czytaj całość »
Cichy Memoriał - Mapa Bieszczadzkich Murali Arkadiusza Andrejkowa
Cichy Memoriał - Mapa Bieszczadzkich Murali Arkadiusza Andrejkowa
Cichy memoriał – mapa bieszczadzkich murali Arkadiusza Andrejkowa już w sprzedaży!
 
Wesele w Haczowie, wyjazd wozem konnym do sanktuarium w Jasieniu, rozpoczęcie roku szkolnego w Zwierzyniu, odpust w Bziance… Te i inne sceny Arkadiusz Andrejkow odmalował ze starych fotografii na stodołach i budynkach gospodarczych podkarpackich wsi. Działanie artysty to chęć upamiętnienia mieszkańców tych ziem, stworzenie w przestrzeni wiosek miejsca na znaki pamięci zaświadczające nie o wielkich czynach, ale o życiu codziennym, nie o znanych bohaterach, ale o zwykłych ludziach. To senymantalna podróż do miejsc z pozoru dobrze nam znanych, a które odkrywać możemy na nowo.
 
Szlakiem bieszczadzkich murali poprowadzi Was niniejsza mapa. Oprócz prezentacji 35 prac sanockiego artysty znajdziemy w niej dokładną lokalizację murali wraz z adresami i współrzędnymi GPS, opisy oraz garść fotografii. Jako podkład posłużyła dokładna mapa w skali 1:55 000 z aktualną treścią turystyczną.
czytaj całość »
Główny Szlak Beskidzki - JUŻ W SPRZEDAŻY
Główny Szlak Beskidzki - PRZEDSPRZEDAŻ

Główny Szlak Beskidzki – nowe wydanie przewodnika JUŻ W SPRZEDAŻY

Przewodnik zawiera praktyczne informacje o Głównym Szlaku Beskidzkim (GSB) – najdłuższym szlaku górskim w Polsce, prowadzącym przez niemal wszystkie pasma beskidzkie (Bieszczady, Beskid Niski, Beskid Sądecki, Gorce, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski). Podążając jego trasą, o długości ponad 500 km, przeżyjemy niesamowitą przygodę, zobaczymy wiele ciekawych miejsc, doświadczymy niesamowitej atmosfery schronisk, a w lecie baz namiotowych.
W przewodniku przedstawiliśmy trasę ze wschodu na zachód, podzieliliśmy ją na dzienne etapy umożliwiające planowanie wędrówki. Każdy etap opatrzony został informacjami krajoznawczymi i praktycznymi. Przy mapach i wykresach przedstawiliśmy kilometraż oraz punkty Górskiej Odznaki Turystycznej PTTK w taki sposób, by pomagał turyście niezależnie od tego gdzie rozpoczął wędrówkę.


czytaj całość »
KOMUNIKAT

W związku z obecną sytuacją zagrożenia koronawirusem dbając o Wasze i nasze bezpieczeństwo prosimy Was o ograniczenie wizyt w Wydawnictwie Compass.
Wszystkie nasze mapy możecie nabyć kupując je w sklepie internetowym.

Dziękujemy za wyrozumiałość.

Bieszczady – Mapa Atrakcji Turystycznych
Bieszczady – Mapa Atrakcji Turystycznych

Bieszczadzkie atrakcje

Zapewne każdy miłośnik Bieszczadów ma swoje ulubione miejsca, które chciałby zarekomendować osobom poznającym tę krainę. Co polecacie? Oferujemy gotowca: nieco zgeneralizowana mapa w skali 1:100 000, ale za to prezentująca cały obszar Bieszczadów wraz z innymi górami i pogórzami, od worka bieszczadzkiego aż po Arłamów i Kalwarię Pacławską na jednej stronie. Na mapie zostały wyróżnione specjalnymi grafikami obiekty i miejsca polecane do zwiedzania. Na odwrocie zwięzłe opisy i fotografie.
Teraz nie musisz już dźwigać kilku map, wertować przewodników, ślęczeć nad niewielkim ekranem smartfona – wystarczy jedna publikacja, która pozwala poznać główne atrakcje Bieszczadów.
 

 

Polecamy:  https://www.compass.krakow.pl/bieszczady-atrakcje-turystyczne-mapa-turystyczna

czytaj całość »
Główny Szlak Sudecki - przewodnik turystyczny
Główny Szlak Sudecki - przewodnik turystyczny

Główny Szlak Sudecki – nowe wydanie przewodnika już dostępne.

Lubisz długie wędrówki? Podejmij wyzwanie i rusz na trasę Głównym Szlakiem Sudeckim. Ten jeden z najdłuższych szlaków turystycznych w naszym kraju (443 km) cechuje niebywała różnorodność i niezwykłe bogactwo atrakcji.
Nic więc dziwnego, że z roku na rok rośnie liczba śmiałków ruszających na spotkanie z wielką przygodą.

Przygotowanie do wyprawy i przemierzanie trasy ułatwi Wam nasz przewodnik. To już trzecie wydanie tej publikacji.

 
czytaj całość »
Polska Regiony Fizycznogeograficzne - mapa fizycznogeograficzna
Polska Regiony Fizycznogeograficzne - mapa fizycznogeograficzna

Polska – regiony fizycznogeograficzne

To pierwsza na rynku mapa z najnowszą regionalizacją fizycznogeograficzną Polski! Autorami tego dzieła są specjaliści – geografowie z różnych ośrodków badawczych z całej Polski. To oni podjęli się weryfikacji i dostosowania dotychczas obowiązującego podziału regionalnego Polski do regulacji prawnych, jakie władze naszego kraju przyjęły w 2015 r.

Mapa przedstawia rozmieszczenie poszczególnych regionów geograficznych  w skali całej Polski, oznaczonych odpowiednimi barwami i numerami wg określonego kodu. Zawiera także wybrane miejscowości, rzeki i jeziora, punkty wysokościowe, które ułatwią identyfikację przestrzenną regionów. Pokazano także obszary najbardziej cenne pod względem przyrodniczym, czyli parki narodowe i krajobrazowe oraz te najbardziej przekształcone przez człowieka – tereny aglomeracji i intensywnej zabudowy. 

czytaj całość »
Solina, Polańczyk, Bieszczady – mapa laminowana
Solina, Polańczyk, Bieszczady – mapa laminowana
Solina, Polańczyk, Bieszczady – mapa laminowana
 
Mała, poręczna i wodoodporna – idealna na weekendowy wyjazd w góry. Właśnie wznowiliśmy kieszonkową mapę Bieszczadów. Na jednej stronie znajdują się okolice Jeziora Solińskiego (1:25 000) wraz z planami centrum Soliny i Polańczyka (1:15 000), na drugiej – mapa poglądowa całych Bieszczadów (1:215 000).
Jezioro Solińskie to niewątpliwy hit wśród turystycznych wyjazdów. Znane jest z malowniczych widoków, ogromnej tamy i uprawiania sportów wodnych. W sezonie wręcz oblegane, zimą – ciche i spokojne...
Wymiary mapy po złożeniu to zaledwie: 10,5 x 15 cm.


Polecamy : https://www.compass.krakow.pl/solina-polanczyk-bieszczady-mapa-laminowana
Podhale, Tatry, Orawa, Spisz
Podhale, Tatry, Orawa, Spisz

– polecamy nowe wydanie mapy tego niezwykle interesującego obszaru południowej Małopolski. Mapa zyskała wiele aktualizacji treści turystycznej i topograficznej. Zaznaczyliśmy na niej nowe odcinki tras rowerowych: Szlaku wokół Tatr, Velo Dunajec i Velo Czorsztyn. Pozwalają one zaplanować wycieczki w oparciu o bezpieczne, odseparowane od ruchu samochodowego drogi rowerowe. W szczególności polecamy przejażdżkę rowerową wokół Jeziora Czorsztyńskiego. Dobrą bazą wypadową na rowerowe wycieczki będzie Nowy Targ. Pojedziemy stąd wzdłuż Dunajca do Zakopanego i nad Jez. Czorsztyńskie. Z Nowego Targu na zachód pojedziemy Szlakiem wokół Tatr po dawnej linii kolejowej do słowackiej Trsteny a na wschód przez Łapsze Niżne również dotrzemy na Słowację.

czytaj całość »
Polanica-Zdrój i okolice
Polanica-Zdrój i okolice

Polanica-Zdrój i okolice - to nowa mapa, wydana na zlecenie miasta, ale jest dostępna także w naszym sklepie. Pierwsza strona przedstawia niezwykle atrakcyjny turystycznie obszar, obejmujący całą polską część Gór Stołowych i znaczną część Gór Bystrzyckich i Orlickich w skali 1:40 000. Osią mapy jest droga nr 8, łącząca Kłodzko z Kudową-Zdrojem, i dalej Nachodem w Czechach.

Na rewersie znajduje się nowość - wcześniej nigdy nie publikowana - mapa atrakcyjnego pod względem przyrodniczym przełomu Gór Stołowych i Bystrzyckich, opracowana w skali 1:10 000. Obejmuje ona malowniczą Piekielną Dolinę wraz z planem Polanicy-Zdroju i Szczytnej.
 
 
 
BESKID MAŁY- NOWE WYDANIE
BESKID MAŁY- NOWE WYDANIE

Kolejne wznowienie 2020 r. to Beskid Mały (1:40 000). Mapa prezentuje obszar najmniejszego z polskich Beskidów, ale jakże urokliwego. Wycieczki na Leskowiec, Magurkę Wilkowicką, Kiczerę czy Potrójną cieszą się dużą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców Śląska. Dobry dojazd, niezbyt wymagające szlaki, liczne schroniska i punkty widokowe zachęcają do planowania zimowych spacerów. Nie brak tu również nowoczesnych ośrodków narciarskich – góra Żar i Czarny Groń oferują znakomite warunki, zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych narciarzy. A gdy znudzi nam się zimowe szaleństwo, zawsze można odwiedzić pobliskie Wadowice, gdzie urodził się i mieszkał Karol Wojtyła lub Bielsko-Białą, znaną z kultowych kreskówek o Bolku i Lolku, Reksiu czy Baltazarze Gąbce.
https://www.compass.krakow.pl/beskid-maly-mapa-turystyczna

BESKID WYSPOWY - NOWE WYDANIE
BESKID WYSPOWY - NOWE WYDANIE

Już jest! Nowe wydanie mapy Beskidu Wyspowego i Pogórza Wiśnickiego. To rozległy obszar „górskich wysp” między Myślenicami, Rabką-Zdrój, Nowym Sączem i Bochnią. Za sprawą aktualizacji treści turystycznej i topograficznej, mapa w jeszcze lepszym stopniu będzie służyć turystom przemierzającym tutejsze szlaki. Wycieczka na Lubogoszcz, Ćwilin, Śnieżnicę, a może w Pasmo Szpilówki na nową wieżę widokową koło Iwkowej? A gdy góry pokryje odpowiednio gruba warstwa śniegu polecamy trasy narciarstwa biegowego na Mogielicy oraz trasy zjazdowe w Laskowej, Kasinie i Myślenicach. Pamiętajcie również o wersji elektronicznej mapy na swoją komórkę, bo zimą nawigacja tylko z mapą papierową może być utrudniona. 
https://www.compass.krakow.pl/beskid-wyspowy-mapa-turystyczna

Jura Krakowsko-Częstochowska - nowe wydanie
Jura Krakowsko-Częstochowska - nowe wydanie

Teraz mapa Jury Krakowsko-Częstochowskiej także w wersji laminowanej.

Jura Krakowsko-Częstochowska to jedyny w swoim rodzaju taki region w Polsce. Jest atrakcyjny do zwiedzania przez cały rok, a niemalże centralne położenie ułatwia nawet krótkie, weekendowe wizyty. Zachęcamy zatem do zaplanowania jesiennej wycieczki.

A może wyprawa szlakiem rowerowym Orlich Gniazd? Na nowym wydaniu mapy znajdziecie aktualny, zmodyfikowany w ostatnim czasie jego przebieg.
https://www.compass.krakow.pl/jura-krakowsko-czestochowska-mapa-turystyczna

Najnowsze wznowienia: mazury - warmia-suwalszczyzna
Najnowsze wznowienia mazury - warmia-suwalszczyzna

Polecamy najnowsze, tegoroczne wydania map południowej części Warmii i Suwalszczyzny. To tereny nie tylko 1000-ca jezior, ale także raj dla rowerzystów z niezwykle gęstą, dobrze utrzymaną siecią szlaków rowerowych i kajakarzy. Lato wprawdzie zbliża się nieuchronnie do końca, ale początek jesieni to właśnie najlepszy czas na wycieczki rowerowe. No i mamy szczyt sezonu na grzybobranie. Na pewno mapy będą bardzo przydatne.

Mapy do nabycia w naszym sklepie: 
https://www.compass.krakow.pl/pojezierze-olsztynskie-czesc-poludniowa-mapa-turystyczna
https://www.compass.krakow.pl/suwalszczyzna-mapa-turystyczna
https://www.compass.krakow.pl/wigierski-pn-suwalski-pk-mapa-turystyczna

Polecane produkty

Góry Świętokrzyskie Góry Świętokrzyskie
Producent: Compass
Cena: 10,90 zł
zobacz więcej
Jesioniki, Góry Opawskie Jesioniki, Góry Opawskie
Producent: Compass
Cena: 12,90 zł
zobacz więcej
  • nowość
Produkt dnia
Góry Bystrzyckie, Góry Orlickie
Góry Bystrzyckie, Góry Orlickie
9,90 zł
szt.
Wyprzedaż
Okolice Łodzi na rowerze
Okolice Łodzi na rowerze
20,00 zł 8,00 zł
szt.
Spacerem po Szczyrku - wersja PDF
Spacerem po Szczyrku - wersja PDF
10,00 zł 6,00 zł
szt.
Istebna i okolice - pieszo i rowerem
Istebna i okolice - pieszo i rowerem
13,00 zł 8,00 zł
szt.
Okolice Warszawy - rekreacyjne trasy rowerowe
Okolice Warszawy - rekreacyjne trasy rowerowe
10,00 zł 5,00 zł
szt.
Spacerem po Szczyrku
Spacerem po Szczyrku
13,00 zł 8,00 zł
szt.
Beskid Sądecki na rowerze
Beskid Sądecki na rowerze
33,00 zł 20,00 zł
szt.
Małopolska Północna
Małopolska Północna
8,90 zł 5,00 zł
szt.
Okolice Radomia
Okolice Radomia
9,90 zł 6,00 zł
szt.
Dolina Środkowej Pilicy
Dolina Środkowej Pilicy
9,90 zł 6,00 zł
szt.
Beskid Sądecki na rowerze - wersja PDF
Beskid Sądecki na rowerze - wersja PDF
25,00 zł 15,00 zł
szt.
Polecane strony

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl