OFERTA DLA HANDLU
Rabaty

Zrób większe zakupy - otrzymasz korzystny RABAT

Nowy Targ i okolice na rowerze
Nowy Targ i okolice na rowerze

Kolejna nowość dedykowana rowerzystom - mapa okolic Nowego Targu w skali 1:75 000. Nowy Targ to bez wątpienia idealna baza wypadowa na trasy Velo Dunajec, Szlaku wokół Tatr, Ścieżkę dookoła Jeziora Czorsztyńskiego czy wiele innych lokalnych szlaków. Świetnie odnajdą się tu zarówno początkujący, rekreacyjni rowerzyści, jak i ci o bardziej sportowym zacięciu. Przy wyborze tras i wariantów pomocna będzie niniejsza publikacja. Oprócz wspomnianych tras na mapie zaznaczono 25 propozycji wycieczek-pętli. Dzięki temu podróżowanie po jakże malowniczym Podhalu stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze. Map w niewielkim, podręcznym formacie szukać już można w punktach Informacji Turystycznej, wypożyczalniach sprzętu turystycznego, pensjonatach, etc w Nowym Targu i okolicach. Mapa jest również dostępna w naszym sklepie: https://www.compass.krakow.pl/nowy-targ-i-okolice-na-rowerze. Polecamy!

Góry Sowie - w wersji papierowej i laminowanej
Góry Sowie - w wersji papierowej i laminowanej

Góry Sowie uważane są za jedne z najbardziej tajemniczych gór w Polsce, a to za sprawą licznych podziemnych obiektów militarnych. Mroczne korytarze i sztolnie, które pozostawili po sobie Niemcy, działają na wyobraźnię. Z drugiej strony, ten niewysoki masyw górski to świetna propozycja na pieszo-rowerowy wypoczynek. Po szereg inspiracji zachęcających do zwiedzania tych ciekawych terenów, odsyłamy do naszej nowej mapy. Wydanie VII zostało mocno zaktualizowane. Pojawiło się szereg zmian odnośnie szlaków. Nowością jest m.in. szlak pieszy czarny w okolicach Nowej Rudy (Zdrojowisko-stacja kolejowa – Wigancicka Polanka – Leśny Dworek). Po więcej informacji odsyłamy na stronę: 

https://www.compass.krakow.pl/gory-sowie-mapa-turystyczna 

czytaj całość »
Spacerem po Bieszczadach cz. 2. Na bieszczadzkie połoniny
Spacerem po Bieszczadach cz. 2. Na bieszczadzkie połoniny

Kolejne, zaktualizowane wydanie przewodnika, a w nim propozycje 11 wycieczek pieszych po połoninach w Bieszczadzkim Parku Narodowym i 2 wycieczki dolinami górskimi w tym parku. Autor - Stanisław Orłowski - opisuje najkrótsze, a zarazem najłatwiejsze wysiłkowo podejścia na połoniny. Umożliwi to osobom z mniejszą kondycją fizyczną dłuższe przejścia widokowymi grzbietami i łagodniejsze zejścia. Dzięki temu pokonywana trasa nie tylko nas nie zmęczy, ale sprawi, że na każdym kroku czerpać będziemy przyjemność z podziwiania pełnych uroku gór. W przewodniku uwzględniono nowy szlak z Przełęczy Wyżnej na Dział, jest również korekta szlaków na Połoninie Wetlińskiej.

https://www.compass.krakow.pl/spacerem-po-bieszczadach-na-bieszczadzkie-poloniny

Szlaki rowerowe Pojezierza Iławskiego - przewodnik
Szlaki rowerowe Pojezierza Iławskiego - przewodnik
Warmię i Mazury powszechnie kojarzymy z wodą. Wiadomo - Kraina Tysiąca jezior, raj dla żeglarzy, najpiękniejsze szlaki kajakowe... A my zwracamy uwagę, że trudno znaleźć w Polsce równie piękne tereny/warunki do uprawiania turystyki rowerowej. A żeby ułatwić poruszanie się na rowerze i zwiedzanie tej fascynującej krainy, przygotowaliśmy we współpracy z lokalnym środowiskiem rowerzystów przewodniki "Szlaki rowerowe Pojezierza Iławskiego" oraz opracowany jakiś czas temu "Mazury przewodnik rowerowy".
czytaj całość »
Szczawnica, Krościenko nad Dunajcem - przewodnik turystyczny
Szczawnica Krościenko nad Dunajcem - przewodnik turystyczny

Pewnie miłośnicy Tatr nie zgodzą się z tezą autorki naszego najnowszego przewodnika, która we wstępie pisze „Pieniny to najbardziej urozmaicone i najpiękniejsze krajobrazowo góry w Polsce.”

Jednak jak się weźmie pod uwagę bogactwo „tworów natury” nagromadzonych na niewielkim obszarze, niezwykłą różnorodność oraz ich dostępność dla przeciętnego turysty, to nie dziwi, że to właśnie w Pienińskim Parku Narodowym wstępuję największe nasilenie ruchu turystycznego. Bo trudno, gdzie indziej połączyć niewielkie wymagania kondycyjne z taką dawką atrakcji przyrodniczych, jakie serwują Pieniny.

Z myślą o licznej rzeszy kuracjuszy, rodzinach z dziećmi i miłośnikach górskich spacerów przygotowaliśmy mini przewodnik.

Więcej: https://www.compass.krakow.pl/szczawnica-kroscienko-przewodnik-turystyczny

Małopolska na rowerze - nowość!
Małopolska na rowerze - nowość!

Velo Małopolska to największy realizowany w Polsce projekt budowy tras rowerowych. Już teraz do dyspozycji rowerzystów są setki kilometrów specjalnie wydzielonych i dobrze oznakowanych dróg rowerowych, łączących najciekawsze turystycznie miejsca w regionie. Aby móc je lepiej poznać i w oparciu o nie planować kolejne wycieczki, przygotowaliśmy niniejszą mapę. Każda trasa została wyeksponowana i oznaczona odpowiednią tabliczką, dodatkowo rozróżniono rodzaj nawierzchni dróg, zaznaczono rowerową infrastrukturę oraz inne miejsca istotne z punktu widzenia rowerzysty.

Po więcej informacji odsyłamy do sklepu:

https://www.compass.krakow.pl/malopolska-na-rowerze-velo-malopolska

Polecamy!

Pojezierze Iławskie - nowe wydanie
Pojezierze Iławskie

Pojezierze Iławskie także w wersji laminowanej

Nowe wydanie mapy z gruntownie zaktualizowaną treścią turystyczną dostępne w sklepie teraz także w wersji laminowanej:
https://www.compass.krakow.pl/pojezierze-ilawskie-wzgorza-dylewskie-mapa-turystyczna

Pojezierze Iławskie to region, który oferuje turystom szerokie możliwości realizacji pasji krajoznawczych i uprawiania aktywności fizycznych. Najdłuższe w Polsce jezioro Jeziorak wraz z otaczającymi go Lasami Iławskimi objęte ochroną w postaci parku krajobrazowego, stwarzają dogodne warunki do wypoczynku w bliskim kontakcie z przyrodą. Liczne jeziora, rzeki i rozległe lasy pozwalają na odbywanie wielokilometrowych wycieczek, podczas których odwiedzimy wiele ciekawych miejsc.

czytaj całość »
Roztocze Środkowe - nowe wydanie mapy papierowej i laminowanej
Roztocze Środkowe - nowe wydanie

Jest i wyczekiwane wznowienie Roztocza Środkowego. Nieco poszerzony został zasięg mapy. Dodano mały fragment z Wielkim Działem, Monasterzem i Hutą-Złomy. Całość mocno zaktualizowana. Roztocze polecamy przede wszystkim miłośnikom pieszych i rowerowych wędrówek, spływów kajakowych (rzeki Tanew i Wieprz), ale także osobom szukającym wytchnienia w kontakcie z przyrodą.

Więcej o mapie na stronie: https://www.compass.krakow.pl/roztocze-mapa-turystyczna

czytaj całość »
Mazury, Szlak Krutyni, Jezioro Śniardwy – mapa laminowana – nowe wydanie
Mazury, Szlak Krutyni, Jezioro Śniardwy – mapa laminowana – nowe wydanie

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich ruszających w okolice jeziora Śniardwy lub nad polską małą Amazonkę. Krutynia, bo o niej mowa, to kwintesencja Mazur widziana z pozycji kajaka. Olbrzymia różnorodność krajobrazów, zmienny charakter rzeki, dzika przyroda, a przy tym dostępność i rekreacyjna atmosfera spływu powodują, że wytyczony na tej rzece szlak kajakowy Krutyni uznawany jest za najpiękniejszy w Polsce, a według niektórych także w Europie.

Mapa w wersji wodoodpornej dostępna w sklepie: https://www.compass.krakow.pl/mazury-szlak-krutyni-mapa-laminowana

czytaj całość »
Pieniny - nowe wydanie
Pieniny - nowe wydanie

Nasz pieniński klasyk, czyli „Pieniny 1:25 000“ - dokładna i aktualna mapa, prezentująca jeden z najatrakcyjniejszych regionów w Polsce. Wydanie okraszone bogatym informatorem, w którym przeczytamy o największych atrakcjach, historii i ciekawostkach Pienin. Do tego plany centrów miast – Szczawnicy (1:10 000) i Krościenka nad Dunajcem (1:15 000). Mapa została gruntownie zaktualizowana pod kątem najnowszej infrastruktury rowerowej. Zaznaczono przebieg popularnych tras: VeloDunajec i VeloCzorsztyn. Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorsztyńskiego to niewątpliwy hit i jedna z największych atrakcji tego obszaru. 

Mapa dostępna w wersji papierowej i laminowanej: 
https://www.compass.krakow.pl/pieniny-mapa-turystyczna

 

czytaj całość »
Tatry Polskie - trasy spacerowe - nowe zaktualizowane wydanie
Tatry Polskie - trasy spacerowe - nowe zaktualizowane wydanie

W przewodniku prezentujemy 12 propozycji łatwych wycieczek po Tatrach polskich. Trasy adresowane są głównie do osób rozpoczynających swoją przygodę z górami, w tym dla rodzin z dziećmi. W zestawieniu oprócz kultowych tatrzańskich dolin znalazły się także mniej popularne miejsca, z dala od tłumów, z pewnością przez wiele osób jeszcze nieodkryte. Opisy z mnóstwem praktycznych informacji opatrzone są ciekawymi zdjęciami, wykresami i mapkami.

Przewodnik dostępny w sklepie: 
https://www.compass.krakow.pl/tatry-polskie-trasy-spacerowe-przewodnik-turystyczny

czytaj całość »
Główny Szlak Beskidzki - wersja elektroniczna
Główny Szlak Beskidzki - wersja elektroniczna

W sklepie Compass pojawiła się właśnie wersja cyfrowa Głównego Szlaku Beskidzkiego! Póki co w czterech formatach: Garmin, TrekBuddy, TwoNav, PC/OziExplorer. Format ten zawiera wszystkie mapy z przewodnika połączone w jeden plik (bez informatora). Świetne uzupełnienie wersji papierowej. Teraz nawigacja wzdłuż szlaku będzie łatwiejsza i bezpieczniejsza. Gorąco polecamy!

https://www.compass.krakow.pl/pl/searchquery/gsb/1/phot/5?url=gsb

czytaj całość »
Spacerem po Bieszczadach cz. 1. Nad bieszczadzkimi jeziorami
Spacerem po Bieszczadach cz. 1. Nad bieszczadzkimi jeziorami

Doczekaliśmy się kolejnego wydania części pierwszej naszej serii przewodników "Spacerem po Bieszczadach". Ciesząca się dużym zainteresowaniem publikacja "Nad bieszczadzkimi jeziorami" to propozycja 22 wycieczek - wybranych i opisanych przez Stanisława Orłowskiego, wybitnego znawcę tych terenów. Przewodnik jest odpowiedzią na liczne zapytania o możliwości spędzenia aktywnego wypoczynku w najbliższym i mało znanym otoczeniu bieszczadzkich zalewów, pokazuje miejsca gdzie nie dotarli jeszcze liczni turyści. Zapraszamy https://www.compass.krakow.pl/spacerem-po-bieszczadach-nad-bieszczadzkimi-jeziorami       

czytaj całość »
Pieniny, Ojcowski Park Narodowy - mapy kieszonkowe
Pieniny, Ojcowski Park Narodowy - mapy kieszonkowe

Praktyczne i wodoodporne mapy w wersji laminowanej w bardzo wygodnym formacie kieszonkowym – B3 (47x34 cm, po złożeniu 9,5 x 17 cm):

- Pieniny (1:25 000) – wydanie drugie;

- Ojcowski Park Narodowy (1:20 000) – wydanie pierwsze – nowość! 

Mimo niewielkich rozmiarów na mapach zamieściliśmy najpopularniejsze turystycznie tereny, w dodatku w bardzo dużych skalach. Taką mapę bez problemu zmieścimy do kieszeni kurtki lub spodni.

https://www.compass.krakow.pl/pieniny-mapa-kieszonkowa-laminowana

https://www.compass.krakow.pl/ojcowski-park-narodowy-mapa-kieszonkowa-laminowana 

Polecamy!

czytaj całość »
Gorczański Park Narodowy - nowe wydanie
Gorczański Park Narodowy - nowe wydanie

Dokładna i szczegółowa mapa Gorczańskiego Parku Narodowego w skali 1:25 000. Oprócz typowej treści turystycznej wyróżniono na niej m.in. zasięgi lasów – borów górnoreglowych i dolnoreglowych, starodrzewia świerkowe, jodłowe i bukowe. Ważnym elementem gorczańskiego krajobrazu są polany reglowe oraz szałasy pasterskie i to im poświęcono sporo uwagi przy aktualizacji. Mapa powstała przy współpracy z Gorczańskim Parkiem Narodowym.

Polecamy: https://www.compass.krakow.pl/gorczanski-park-narodowy-mapa-turystyczna

czytaj całość »
Puszcza Białowieska i okolice - nowe wydanie
Puszcza Białowieska i okolice - nowe wydanie

Przedstawiamy kolejne wydanie mapy okolic Białowieży – obszaru wyjątkowego, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z pewnością zachwyci się ten, kto po raz pierwszy zobaczy ponad 500-letni las z bliska. Jako, że Puszcza Białowieska leży na granicy Polski i Białorusi, nasza mapa obejmuje także w pewnym zakresie część białoruską. I choć przejście graniczne w Grudkach (3 km od Białowieży) pozostaje póki co zamknięte, warto pamiętać, że istnieje możliwość zwiedzania białoruskiej części Puszczy Białowieskiej w ruchu bezwizowym – pieszo lub na rowerze! Taka wycieczka z Białowieży do Kamieniuk na Białorusi będzie na pewno nie lada atrakcją.

https://www.compass.krakow.pl/puszcza-bialowieska-mapa-turystyczna

Ciekawostki, pliki do pobrania

Singeltrack w Bieszczadach pod Honem obok Cisnej.


Na terenie Nadleśnictwo Cisna Lasy Państwowe powstała pierwsza tego typu ścieżka w Bieszczadach. Trasa w kształcie pętli to nie tylko ekscytujące zjazdy,ale także wymagające podjazdy. Razem około 14 km. Dokładny przebieg na naszej mapie Bieszczady, wydanie 2020.

czytaj całość »

Polecane produkty

Produkt dnia
Bieszczady
Bieszczady
10,90 zł
Polecane strony

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl