Produkt dnia
Słowacki Raj
Słowacki Raj
11,90 zł
szt.
Las Wolski i Pasmo Sikornika
Las Wolski i Pasmo Sikornika
7,90 zł
szt.
Rabaty

Zrób większe zakupy - otrzymasz korzystny RABAT:

  • przy zakupach za kwotę 50 zł - rabat 10 %,
  • przy zakupach za kwotę 100 zł - rabat 12,5%,
  • przy zakupach za kwotę 150 zł - rabat  15 %,
  • przy zakupach za kwotę 200 zł - rabat 20 %,
Polecane strony
Kanon krajoznawczy województwa podkarpackiego - dostępny również u nas!

Kanon krajoznawczy województwa podkarpackiego – to kopalnia wiedzy o tytułowym województwie.  Znajdziemy w nim opisy prawie 300 miejscowości, około 300 najciekawszych miejsc, obiektów krajoznawczych i przyrodniczych i wiele ciekawostek z tego interesującego obszaru, przystępnie napisanych przez przewodników rzeszowskiego oddziału PTTK – jednych z najlepszych znawców regionu.

Województwo podkarpackie to jeden z najpiękniejszych, najbardziej atrakcyjnych turystycznie, a wciąż jeszcze mało znanych zakątków Europy. Choć jest to twór administracyjny, powstały w 1999 r., obszar województwa tworzy pewną jednorodną, ukształtowaną historycznie całość. Ten południowo-wschodni skrawek Polski to część przedwojennego województwa lwowskiego, a jeszcze wcześniej – Galicji. Tu również przebiega ważna granica geograficzna oddzielająca Beskidy Zachodnie od Wschodnich. Przez wieki był to obszar spotkań wielu narodów, kultur i religii. Tu panuje niepowtarzalny klimat i różnorodność dziedzictwa kulturowego. Na Podkarpaciu znajdziemy wspaniałe rezydencje magnackie w Krasiczynie, Baranowie Sandomierskiem, w Łańcucie, piękną manierystyczno-barokową Synagogę w Lesku oraz mnóstwo cerkwi – prawdziwych perełek drewnianej architektury. W książce znajdziemy również najważniejsze informacje o wszystkich parkach narodowych, krajobrazowych i wybranych rezerwatach na opisywanym terenie. Dowiemy się także, jakie możemy zdobyć odznaki turystyczne, zwiedzając Podkarpacie, a jest ich naprawdę sporo!
Kanon to doskonałe uzupełnienie mapy „Województwo Podkarpackie. 101 atrakcji turystycznych”.

Do nabycia w naszym sklepie: https://www.compass.krakow.pl/Kanon-krajoznawczy-wojewodztwa-podkarpackiego/1067

 Okładka

 

Szczawnica- kolejna nowość dedykowana Pieninom

Kolejna nowość dedykowana Pieninom z serii praktycznych map. Praktycznych, czyli takich, które wyróżnia zabezpieczenie wodoodpornym laminatem i duża szczegółowość pomimo małych rozmiarów.

Kto poznał Pieniny, z pewnością wie, że najważniejszą miejscowością tego regionu jest Szczawnica. To spokojne i niewielkie miasto, położone w głębokiej dolinie Grajcarka, jest znanym w Polsce uzdrowiskiem o długiej, 200-letniej tradycji. Ale to nie tylko wymarzone miejsce na wypoczynek dla kuracjuszy. Doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna sprawia, że zadowoleni z pobytu w Szczawnicy będą różni turyści, zarówno aktywni miłośnicy pieszych lub rowerowych wycieczek, jak również zwolennicy bardziej stacjonarnego odpoczynku.

Mapa dwustronna. Na jednej stronie plan miasta. Druga to mapa najbliższych okolic Szczawnicy w skali 1:50000, która pozwoli nam zaplanować piesze i rowerowe wycieczki, zarówno krótkie – kilkugodzinne lub całodzienne. Dotrzemy z nią między innymi na Przehybę w Beskidzie Sądeckim, w pasmo Małych Pienin, na Lubań w Gorcach oraz na Trzy Korony – najbardziej znany i zdaniem wielu najpiękniejszy szczyt Pienin.

Pieniny - mapa kieszonkowa. Idealna na niepogodę.

Pieniny - mapa kieszonkowa

Dwustronna mapa w wersji laminowanej w bardzo wygodnym formacie kieszonkowym - B3 -47 x 34 cm. Mimo niewielkich rozmiarów na dwóch stronach mapy zamieściliśmy najbardziej istotny dla turysty teren Pienin, w dodatku w bardzo dużej skali – 1 : 25000. Dzięki temu wybierając opisywany produkt, otrzymujemy mapę odporną na zniszczenie przez deszcz i wiatr, którą to bez trudu zmieścimy do kieszeni kurtki lub spodni.

Kolejna słowacka nowość Compassu!

Kolejna słowacka nowość Compassu!

Mapa prezentuje jedno z bardziej urokliwych miejsc u naszych południowych sąsiadów. Słowacki Raj – bo o nim mowa – to niezwykle malowniczy krasowy płaskowyż, na terenie którego występują liczne wąwozy, wodospady oraz przepiękne formacje skalne. Dnem słynnych roklin prowadzą szlaki turystyczne z drabinkami – o wysokości nawet kilkunastu metrów!, kładkami, pomostami, łańcuchami, wiszącymi mostami itp. Kto nie był koniecznie musi spróbować.

Na pierwszej stronie znajdziemy mapę w skali 1:35 000 obejmującą Park Narodowy Słowacki Raj i jego najbliższe otoczenie. Na odwrocie – opis turystyczno-krajoznawczy oraz mapa okolic pozwalająca na dotarcie do Spiskiego Zamku, Spiskiej Kapituły i Lewoczy.

kolejne wznowienia
kolejne wznowienia

Kolejne wznowienia to:

- cieszący się dużym powodzeniem (co roku wznowienie) przewodnik po Bieszczadach pt. Urlop w Bieszczadach. To już 5 wydanie dzieła adresowanego głównie do zmotoryzowanych, zwiedzających Bieszczady w ramach turystyki objazdowej. W przewodniku zaprezentowano 9 gotowych tras 1-2 dniowych. Dokładne opisy  mijanych po drodze miejscowości wraz z atrakcjami, mnóstwo barwnych fotografii i aktualne mapy tras. Autor przewodnika Pan Stanisław Orłowski to mieszkaniec regionu od urodzenia, emerytowany nauczyciel, przewodnik turystyczny, laureat licznych konkursów z dziedziny turystyki. Tegoroczne wydanie uwzględnia wszystkie zmiany w infrastrukturze turystycznej regionu.

- mapa Ojcowski Park Narodowy, skala 1:20 000, bogato ilustrowany informator krajoznawczy na rewersie mapy. Tegoroczne wznowienie, wydane we współpracy z dyrekcją OPN uwzględnia wszelkie zmiany i korekty w udostępnieniu parku dla potrzeb turystyki. Dość znacząco zmieniono grafikę mapy. 

Wydawnictwa dostępne w sklepie internetowym Compass. Polecamy.

Wielkopolska Wschodnia - mapa cyfrowa
Wielkopolska Wschodnia - mapa cyfrowa

Oferujemy absolutną nowość w naszej ofercie - mapę wschodniej części Wielkopolski. Mapa jest dostępna tylko w wersji elektronicznej. Póki co w formatach na: Garmin, TrekBuddy, OziExplorer, TwoNav, ale już niebawem także na SeeMap/KaMap. 

Mapa została opracowana jesienią w 2018 r. w związku z realizacją  zlecenia dla Lokalnych Grup Działania. Tam też jest dostępna w wersji papierowej.

Mapa Obejmuje obszar wyznaczony przez miejscowości: od zachodu - Trzemeszno, Pyzdry; od południa -  Rychwał, Turek, Uniejów; od wschodu - Kłodawa, Chodecz, od północy - Piotrków Kujawski. W środku Słupca, Konin, Koło z ponad 90 km odcinkiem doliny Warty. Znajdziemy więc na niej Powidzki Park Krajobrazowy - jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie i krajobrazowo fragmentów Wielkopolski, Puszczę Pyzdrską, Nadwarciański Park Krajobrazowy, wyniosłe wzgórza Pagórków Złotogórskich z jednym z najwyższych szczytów Wielkopolski - Złotą Górą (191 m n.p.m.), Wysoczyznę Kłodawską i płd. część Pojezierza Kujawskiego z obszarem źródliskowym Noteci. Oczywiście w centrum mapy pokazano popularne akweny z licznymi ośrodkami wodnymi połączone kanałem Ślesińskim -  jeziora Gopło, Ślesińskie, Pątnowskie i Gosławickie. Znajdziemy tu również wiele obszarów poprzemysłowych, aktualnie pieczołowicie rekultywowanych i przywracanych rolnictwu lub przeznaczanych na cele rekreacyjne.

czytaj całość »
Bieszczady '2019 już w sprzedaży
Bieszczady - wydadnie 2019

 Z przyjemnością prezentujemy najnowsze wydanie naszego flagowego wydawnictwa - Bieszczady'2019. To już 21 edycja mapy tego bardzo popularnego wśród turystów zakątka Polski. Na mapie zostały uwzględnione niewielkie korekty szlaków i ścieżek dydaktycznych, jakich dokonały Oddział PTTK i BdPN, jak również nowe obiekty, wzbogacające infrastrukturę turystyczną Bieszczadów. Nowe wydanie mapy będzie w dwóch wersjach: klasycznej papierowej- już dostępnej oraz wydrukowanej na papierze syntetycznym - będzie dostępne za tydzień. Ta druga wersja spełni wymagania najbardziej wymagających i aktywnych użytkowników - jest niezniszczalna. Absolutnie odporna na wodę, nie da się jej również podrzeć. Doskonała na każde warunki, może służyć jako folia przeciwdeszczowa i parasolka, osłona na wiatr i śnieg. Ubłoconą można po prostu umyć w wodzie. Rozkładana setki razy ciągle jest jak nowa. 

Do nabycia w naszym sklepie: https://www.compass.krakow.pl/bieszczady-mapa-papierowa

 

Najnowsze wydanie Wokół Babiej Góry
Najnowsze wydanie Wokół Babiej Góry

Nowe wydanie mapy "Wokół Babiej Góry" jest już dostępne także w wersji laminowanej. Mapa pogranicza wokół królowej Beskidów - Babiej Góry, cieszy się od lat dużą popularnością - niemalże każdego roku jest wznawiana. "Królowa" położona centralnie na mapie, a tereny obok to w połowie polskie, w połowie słowackie pogranicze. Poza zwykłą i laminowaną wersją mapy, oferujemy oczywiście także różne formaty mapy w postaci cyfrowej do nawigacji mobilnej. 

https://www.compass.krakow.pl/wokol-babiej-gory-mapa-laminowa

Jesioniki, Góry Opawskie-nowość 2019
Jesioniki - nowa mapa Compass

Prace nad tą mapą trwały prawie dwa lata. Trudno się jednak dziwić, bo to "kawał" porządnej mapy. Dwustronny zadruk formatu B1 (97 x 67 cm) w większości zupełnie nowym opracowaniem obszaru, którego nie mieliśmy dotychczas w swoich zasobach. Mapa obejmuje niezwykle obszerny region, zawierający czeskie Jesioniki, Góry Opawskie, częściowo Góry Złote i Masyw Śnieżnika. Zasięg mapy wyznaczają miejscowości: Lądek Zdrój-Stronie Śląskie-Šumperk-Rymarov-Krnov-Bohusov-Prudnik. Skala 1:50 000. Mapa dostępna także w wersji laminowanej. 

czytaj całość »
Las Wolski - nowa mapa, nie tylko dla Krakowian
Las Wolski - nowa mapa, nie tylko dla Krakowian

Las Wolski i Pasmo Sikornika

Nie ma chyba nikogo w Polsce, kto jadąc autostradową obwodnicą Krakowa nie zostałby zaintrygowany majestatycznymi budowlami, które wyłaniają się po północnej stronie drogi. Nieco od zachodu wzbudzają zachwyt wznoszące się ponad koronami drzew wieże klasztorne, uroczo rozłożone na wyniosłej górze, a tuż obok w kierunku wschodnim zachwyt przejezdnych wzbudza zamek osadzony na przepastnym zboczu. To odpowiednio Klasztor Kamedułów na Srebrnej Górze oraz Zamek w Przegorzałach (wybudowany przez Niemców w czasie II wojny światowej). A te obiekty oraz dwa najsłynniejsze pomniki w Polsce - Kopce Kościuszki i Piłsudskiego znaleźć można na właśnie wydanej przez nas mapie „Las Wolski i Pasmo Sikornika”. 

 

czytaj całość »
Świętokrzyskie 101 atrakcji turystycznych -nowe wydanie mapy
Świętokrzyskie 101 atrakcji turystycznych

Prezentujemy kolejną pozycję -  wznowienia 2019 r. Świętokrzyskie 101 atrakcji turystycznych - to drugie, poprawione wydanie mapy samochodowo-krajoznawczej województwa świętokrzyskiego, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Skala mapy 1:200 000, format 68 x 98 cm (B1). Prezentuje niezwykle ciekawy region naszego kraju - pełen zabytków, atrakcji kulturalnych i przyrodniczych. Na mapie zaznaczono większość miejsc i obiektów, które warto zobaczyć, ale te najbardziej  ciekawe wybrane wg subiektywnego uznania autora jako 101 największych atrakcji wyróżniono graficznie na mapie i dodatkowo opisano  w informatorze turystycznym na rewersie wydawnictwa. 

Mapa jest adresowana głównie do turystów zwiedzających region samochodem. 

Do nabycia w naszym sklepie:  https://www.compass.krakow.pl/swietokrzyskie-atrakcje-turystyczne-mapa-papierowa

czytaj całość »
Przewodniki Oficyny Wydawniczej REWASZ
Przewodniki Oficyny Wydawniczej REWASZ

Wzbogacamy ofertę naszego sklepu internetowego o przewodniki Oficyny Wydawniczej Rewasz. Nie są to wprawdzie wszystkie pozycje tego cenionego wydawnictwa, bowiem polecamy jedynie wybrane przewodniki,  ale stanowią uzupełnienie naszej oferty z mapami turystycznymi. Te cenione wśród "prawdziwych turystów" przewodniki są doskonałym wzbogaceniem treści naszych map. Opracowane przez autentycznych znawców terenu są niezastąpionym źródłem informacji o regionie. W interesujący sposób prezentują trasy i ciekawe formy zwiedzania okolicznych atrakcji. Jeżeli wybierasz się na urlop w dany region to tylko z mapą Compassu i przewodnikiem Rewasza.

Kampinoski Park Narodowy-nowe wydanie
Kampinoski Park Narodowy-nowe wydanie

Rok 2019 zaczynamy wznowieniem mapy "Kampinoski Park Narodowy". To już VIII edycja tego ciekawego wydawnictwa, obejmującego popularne wśród mieszkańców stolicy tereny rekreacyjne zachodnich obrzeży Warszawy. Ich walory przyrodnicze zostały dostrzeżone już kilkadziesiąt lat temu, dowodem czego było powołanie w 1959 r. Kampinoskiego Parku Narodowego. Gruntowanie zaktualizowane i poprawione we współpracy z Dyrekcją Parku tegoroczne wydanie zostało opatrzone jubileuszowym znaczkiem 60-lecia powstania Parku.

czytaj całość »
22 rocznica powstania Compass
22 rocznica powstania Compass

W styczniu tego roku mija 22 rocznica powstania naszego wydawnictwa. Z tej okazji prezentujemy archiwalne mapy "Compass", które powstały w pierwszych latach naszej działalności. Początki były skromne, bo przez kilka pierwszych lat wydawanie map łączyliśmy z pracą zawodową, związaną ze sportem. Jak widać Jura Krakowsko-Częstochowska, następnie Ziemia Kłodzka i Bieszczady to nasze pierwsze kroki. Wydanie tych map związane było z kolejnymi edycjami organizowanego przez nas rajdu Adventure Trophy, na potrzeby którego sami je opracowywaliśmy. I tak to się zaczęło.

Zobacz galerię

Polecane produkty

Góry Świętokrzyskie Góry Świętokrzyskie
Producent: Compass
Cena: 13,90 zł
szt.
zobacz więcej
Beskid Niski Beskid Niski
Producent: Compass
Cena: 10,90 zł
zobacz więcej
Szczawnica Szczawnica
Producent: Compass
Cena: 5,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl