SKLEP - LISTA PRODUKTÓW
Rabaty

Zrób większe zakupy - otrzymasz korzystny RABAT:

  • przy zakupach za kwotę 50 zł - rabat 10 %,
  • przy zakupach za kwotę 100 zł - rabat 12,5%,
  • przy zakupach za kwotę 150 zł - rabat  15 %,
  • przy zakupach za kwotę 200 zł - rabat 20 %,

    * Promocja nie łączy się z innymi akcjami promocyjnymi.
Polecane strony
Las Wolski - nowa mapa, nie tylko dla Krakowian 0
Las Wolski - nowa mapa, nie tylko dla Krakowian

Las Wolski i Pasmo Sikornika

Nie ma chyba nikogo w Polsce, kto jadąc autostradową obwodnicą Krakowa nie zostałby zaintrygowany majestatycznymi budowlami, które wyłaniają się po północnej stronie drogi. Nieco od zachodu wzbudzają zachwyt wznoszące się ponad koronami drzew wieże klasztorne, uroczo rozłożone na wyniosłej górze, a tuż obok w kierunku wschodnim zachwyt przejezdnych wzbudza zamek osadzony na przepastnym zboczu. To odpowiednio Klasztor Kamedułów na Srebrnej Górze oraz Zamek w Przegorzałach (wybudowany przez Niemców w czasie II wojny światowej). A te obiekty oraz dwa najsłynniejsze pomniki w Polsce - Kopce Kościuszki i Piłsudskiego znaleźć można na właśnie wydanej przez nas mapie „Las Wolski i Pasmo Sikornika”.

Las Wolski to niby miejski park w Krakowie, ale bardzo urozmaicona rzeźba, strome zbocza i głębokie doliny, naturalny bukowy las sprawiają, że czujemy się tu, jak byśmy przebywali gdzieś w Beskidach.  Ciekawe formy skalne, z Rez. Panieńskie Skały na czele, w północnej jego części nadają mu z kolei charakter klasycznych jurajskich kompleksów. Jak dodamy położone w nim liczne atrakcje, chociażby takie jak: Ogród Zoologiczny, Kopiec J. Piłsudskiego, klasztor Kamedułów, urocze polany (kiedyś widokowe), piękny drzewostan i gęstą sieć szlaków spacerowych to będziemy mieli pełen obraz tego niezwykle urokliwego miejsca, tak licznie odwiedzanego niemalże przez cały rok przez mieszkańców Krakowa. Tym bardziej, że to zaledwie 5-6 km od centrum Krakowa. 

A do tego należy dodać widokowe Pasmo Sikornika zwieńczone wyniosłą bryłą Kopca Kościuszki wraz z okalającym ją majestatycznym fortem z czasów cesarstwa austriackiego oraz nastrojowa aleja kasztanowców doprowadzająca spacerowiczów z Salwatora na Wzgórzu św. Bronisławy.

A, że Las Wolski to prawdziwy las, więc i pogubić się w nim łatwo. Dlatego też opracowaliśmy dokładną mapę w skali 1:10 000, pokazującą wszystkie szlaki i ścieżki spacerowe. Wierzymy, że ułatwi dotarcie do wielu zakątków, być może będzie źródłem odkryć interesujących miejsc i obiektów, pozwoli na wybór optymalnej drogi do zamierzonego celu bez błądzenia i dokładania niepotrzebnych kilometrów. Na mapie pokazano sieć ulic okalających Las Wolski i Pasmo Sikornika wraz z przystankami MPK, co ma ułatwić dojazd i wejście na szlaki. W opisie podano dystans poszczególnych fragmentów szlaków i czasy przejść. Na rewersie mapy znajduje się zwięzły opis atrakcji Lasu Wolskiego i Pasma Sikornika wraz z ciekawymi obiektami wokół Lasu. 

Skala 1:10 000

Format B2 48 x 68 cm, po złożeniu 11,3 x 17,5 cm

Mapa już dostępna w naszym sklepie w wersji papierowej, wkrótce także wersja cyfrowa. 

 

Kup: https://www.compass.krakow.pl/las-wolski-mapa-papierowa

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl