Rabaty

Zrób większe zakupy - otrzymasz korzystny RABAT

Polecane strony
Polska Regiony Fizycznogeograficzne - mapa fizycznogeograficzna
Polska Regiony Fizycznogeograficzne - mapa fizycznogeograficzna

Polska – regiony fizycznogeograficzne

To pierwsza na rynku mapa z najnowszą regionalizacją fizycznogeograficzną Polski! Autorami tego dzieła są specjaliści – geografowie z różnych ośrodków badawczych z całej Polski. To oni podjęli się weryfikacji i dostosowania dotychczas obowiązującego podziału regionalnego Polski do regulacji prawnych, jakie władze naszego kraju przyjęły w 2015 r.

Mapa przedstawia rozmieszczenie poszczególnych regionów geograficznych  w skali całej Polski, oznaczonych odpowiednimi barwami i numerami wg określonego kodu. Zawiera także wybrane miejscowości, rzeki i jeziora, punkty wysokościowe, które ułatwią identyfikację przestrzenną regionów. Pokazano także obszary najbardziej cenne pod względem przyrodniczym, czyli parki narodowe i krajobrazowe oraz te najbardziej przekształcone przez człowieka – tereny aglomeracji i intensywnej zabudowy.

Opracowanie zawiera również szczegółowe mapy obszarów Sudetów i Karpat, ogólną mapę hipsometryczną Polski i mapę zalesienia – wszystkie z naniesionymi granicami mezoregionów.

Mapa została tak przygotowana, aby jej odbiorca w szybki i prosty, niemal intuicyjny sposób, otrzymał podstawowe informacje o różnych obszarach Polski. Dlatego pozycja ta kierowana jest nie tylko dla osób zainteresowanych tematem podziałów regionalnych kraju, czyli studentów geografii, turystyki i innych pokrewnych kierunków. Przydatna będzie również turystów, krajoznawców, przewodników turystycznych szukających wstępnej wiedzy o interesujących ich regionach Polski.

 

Polecamy : https://www.compass.krakow.pl/polska-regiony-fizycznogeograficzne-mapa-fizycznogeograficzna

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl