SKLEP - LISTA PRODUKTÓW
Rabaty

Zrób większe zakupy - otrzymasz korzystny RABAT:

  • przy zakupach za kwotę 50 zł - rabat 10 %,
  • przy zakupach za kwotę 100 zł - rabat 12,5%,
  • przy zakupach za kwotę 150 zł - rabat  15 %,
  • przy zakupach za kwotę 200 zł - rabat 20 %,

    * Promocja nie łączy się z innymi akcjami promocyjnymi.
Polecane strony
Wokół Tatr- Mapa Atrakcji Polskiego i Słowackiego Podtatrza 0
Wokół Tatr- Mapa Atrakcji Polskiego i Słowackiego Podtatrza

 

Tatry dla zmotoryzowanych i nie tylko

Tatry powszechnie kojarzymy z górskimi i wysokogórskim wyprawami pieszymi. Trudno się temu dziwić, wszak to najwyższe i najpiękniejsze polskie i Słowaków góry. Ale jednocześnie wiemy, że wokół nich już od wieków powstawało mnóstwo wspaniałych obiektów, które teraz stały się niezwykłymi ciekawostkami turystycznymi. W trosce o turystów wybudowano w  ostatnich latach wiele kolejnych atrakcji, które warto zwiedzić i poznać.

Z myślą o tych turystach, którzy chcieliby poznać bogatą historię tego niezwykłego regionu jakim jest Podtatrze po obydwu stronach granicy, zwiedzić te najciekawsze obiekty i atrakcje w ramach wycieczek samochodowych przygotowaliśmy mapę w nieco mniejszej skali (1:120 000), ale za to obejmującą olbrzymi obszar po polskiej i słowackiej stronie.

Odwiedzenie naszych południowych sąsiadów i poznanie Tatr od drugiej – mniej znanej strony, może być ciekawą opcją urozmaicenia pobytu na Podhalu. Słowackie Podtatrze obejmuje rozległe obszary Liptowa, Orawy i Spiszu. To krainy o bogatej historii, wielowiekowych tradycjach i niespotykanych nigdzie indziej zabytkach. Warto wspomnieć chociażby o monumentalnych zamkach – Orawskim i Spiskim, drewnianych kościołach mogących pomieścić nawet kilka tysięcy wiernych (Svätý Kríž) oraz urokliwych zespołach budownictwa ludowego, nierzadko w postaci "żywego skansenu" (Osturňa, Vlkolinec). To wszystko w otoczeniu spektakularnej przyrody, z widokiem na najwyższe pasmo Karpat. W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć propozycji pieszych wycieczek w Tatry – zarówno od polskiej, jak i słowackiej strony.

Kolejnym adresatem tej mapy powinni być rowerzyści. Im przede wszystkim polecamy Szlak Wokół Tatr- w całości pokazany na mapie. Jest to prawdopodobnie pierwsze wydawnictwo, które prezentuje przebieg całego szlaku.

Także rodziny z dziećmi znajdą na mapie szereg dodatkowych atrakcji - od aquaparków, ogrodów zoologicznych po Ścieżkę w koronach drzew (Bachledka).

Polecamy.  Mapa do nabycia w naszym sklepie:

 https://www.compass.krakow.pl/wokol-tatr-atrakcje-turystyczne-mapa-papierowa

 Z naszą mapę bez problemu trafisz i zwiedzisz:

 

Zamek Orawski Zamek Spiski
zamek_orawski
   
Zamek Likawka Zamek w Niedzicy
   
Wieś Vilkolinec, żywy skansen Chochłów, zabytkowa zabudowa wsi
   
Dwór w Łopusznej Termy w Bukowinie Tatrzańskiej 
   
Wieża widokowa Bachledka  Ścieżka widokowa w koronach drzew Bachledka
 
 
Przykładowe opisy atrakcji
 
 
fragment mapy
 
zasięg mapy

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl